AKCJA KORSO: Wiosenne porządki nad Sanem [RELACJA FOTO+VIDEO]

  • 07.04.2019, 09:00 (aktualizacja 20.04.2019, 09:40)
  • MK

Podziel się:

Oceń:

porzadeczki_nad_sanikiem_06042019.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W sobotnie, słoneczne przedpołudnie o godz 11:00 sanoczanie zebrali się koło mostu na Białą Górę aby wyruszyć na Wiosenne Porządki nad Sanem.

Ciekawe ile nas będzie?

Sobota przed południem, piękna pogoda, ludzie zaczynają się zbierać na trawniku obok mostu. Każdy się rozgląda i patrzy kto skąd jeszcze zmierza w naszym  kierunku. Zajeżdżają na parking samochody, tu wysiada grupka, tam ktoś się pojawia na horyzoncie. Ludzie się radośnie witają i jest nas coraz więcej i więcej, ktoś dzwoni że jeszcze dotrze później. Ustalamy kto jaki teren obejmuje, rozdajemy worki i rękawice. Po drożdżówce na drogę, wspólne zdjęcie i wreszcie ruszamy! 85 osób rozchodzi się w wyznaczonych kierunkach, niektórzy muszą na swoje miejsce dojechać, inni idą piechotą i od razu zaczynają zbierać śmieci. 

Halo, brakuje worków!

Po godzinie odbieramy pierwszy telefon, że zabrakło którejś z grup worków, jedziemy i dowozimy na miejsce. Po drodze spotykamy Pana, który jedzie z przyczepką i mówi nam, że będzie jeździł i zabierał te wory ze śmieciami i dowoził je na miejsce gdzie stoi kontener. Nieoceniona pomoc! Jedziemy zobaczyć czego potrzeba innej grupie koło Sosenek. Okazuje się, że tu też worki się skończyły. Sterty worków ze śmieciami rosły jak grzyby po deszczu. Dzwonią ze Straży Rybackiej, że skończony ich odcinek za Carrefourem i mogą jechać pomóc innym. Dobrze się składa bo Strażacy dzwonili w międzyczasie, że potrzebne wsparcie na ich odcinku bo jest strasznie dużo śmieci koło mostu Olchowieckiego. Kierujemy Pana z przyczepką aby zabrał śmieci spod Carrefoura...jedziemy dalej. Tak mniej więcej się to odbywało przez 3 godziny. 

Mincerz sanocki ma niespodziankę dla dzieci

Pogoda sprzyjała spacerom, mijaliśmy wielu sanoczan i przyjezdnych turystów, którzy zmierzali do Skansenu. Wszyscy przystawali i z zachwytem patrzyli na pracę ludzi, którzy z uśmiechem zbierali śmieci. Wieści o akcji szybko dotarły do stacjonującego w Skansenie sanockiego Mincerza, Andrzeja Budzickiego, który postanowił w dowód uznania wynagrodzić wszystkie dzieci, biorące udział w naszej akcji pamiątkowymi monetami z wizerunkiem Królowej Bony. Radość najmłodszych była ogromna. 

Czas zapalić ognisko

Umówiliśmy się, że po skończonej pracy spotykamy się na plantach obok Skansenu. Przed godziną 14:00 pierwsze grupy zaczęły się schodzić. Strażacy zaopatrzeni w drzewo, przystąpili do rozpalenia ogniska. Poszły w ruch kije i pierwsze kiełbaski już smażyły się. Przy ognisku było bardzo wesoło, wszyscy relacjonowali, wręcz licytowali, kto z nich ciekawszy "okaz" znalazł podczas sprzątania. A było w czym przebierać, od muszli klozetowych po garnki, torby, kołdry i części samochodowe. Prym wiodły jednak wszędobylskie butelki po napojach wyskokowych. Początkowo liczyliśmy worki, jednak gdy zobaczyliśmy, że kontener jest już pełny przestaliśmy. Nikt z nas  nie przypuszczał, że tyle tego będzie...

Podsumowując: Akcja bardzo potrzebna, na pewno będzie jej kolejna odsłona. Serdecznie dziękujemy Wam wszystkim za poświęcony czas i ogrom pracy jaki wykonaliście, za wrażliwość i dobre serducha! Byliśmy dziś teamem, który miał jeden wspólny cel i ten cel został osiągnięty! Posprzątaliśmy brzegi Sanu. 

Dziękujemy za obecność :

Burmistrzom Sanoka : Tomasz Matuszewski , Paweł Hydzik, Grzegorz Kornecki
Tomasz Lasyk MOSiR Sanok 

Artur Mycio - Mój Sanok.pl
Pozytywnie Zabiegani Sanok
Wesołe Morsy Hipotermia Sanok
Społeczna Straż Rybacka
OSP Bykowce
OSP Niebieszczany
Wypożyczalnia Kajaków Sanok - Michał Lorenc
Szkoła podstawowa nr 8 z Sanoka
Szkoła Podstawowa nr 4 z Sanoka
oraz wszystkim niezrzeszonym 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, tym których dziś nie było fizycznie z nami ale nas wspierali w inny sposób i tym samym kroczyli razem z nami: 

SPGK Sanok 
Transprzęt 
m-ubezpieczenia 
Drukarnia Grupa Plus Sanok
Maciej Jadczyszyn

PS. Zostało nam dość dużo chleba, kiełbasy i drożdżówek, postanowiliśmy oddać to wszystko podopiecznym Domu Dziecka w Sanoku.
Tym akcentem zakończyły się Wiosenne Porządki nad Sanem! 


 

 

 

 

MK

Zdjęcia (79)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Karol
Karol 07.04.2019, 12:22
Szacunek za i inicjatywę i wykonanie porządnej i potrzebnej roboty dla wszystkich! Ciekawe co na to ci, którzy ten balagan zrobili? Wstydzic sie powinni, że smieci za nich zbierać musza inni ludzie w tym dzieci!
Jeszcze raz brawa dla inicjatorów akcji, tylko brac przykład !
W
W 07.04.2019, 11:59
Brawo Wojtek!!!

Pozostałe