SANOK: Dziś rozpoczął się strajk nauczycieli [RELACJA]

  • 08.04.2019, 11:35 (aktualizacja 08.04.2019, 15:18)
  • MJ

Podziel się:

Oceń:

SANOK: Dziś rozpoczął się strajk nauczycieli [RELACJA] Redakcja
Rząd nie zgodził się na propozycje ZNP i Forum ZZ, dlatego dziś o godzinie 8:00 rozpoczął się strajk nauczycieli. W większości sanockich szkół nie odbędą się lekcje, jest jednak zapewniona opieka nad dziećmi.

Rząd miał nadzieję, że dojdzie do porozumienia, niestety tak się nie stało - o czym pisaliśmy [TUTAJ]. Dziś oficjalnie rozpoczął się strajk w Polskich szkołach.  

W ogólnopolskiej akcji protestacyjnej bierze udział 10 miejskich placówek oświatowych: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 9 oraz Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 1, Samorządowe Przedszkole Publiczne 3 i Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 4. We wszystkich szkołach i przedszkolach podlegających Gminie Miasta Sanoka uczniowie mają zapewnioną fachową opiekę oraz zajęcia wychowawcze, które nie zostały odwołane. O godzinie 8.00 na 568 nauczycieli ogółem, do akcji protestacyjnej przystąpiło 54 pedagogów przedszkolnych oraz 254 nauczycieli szkół podstawowych.

Z kolei do strajku nie przystąpiło 4 nauczycieli przedszkoli, 34 nauczycieli szkół podstawowych oraz dyrektorzy szkół w liczbie 23 osób. 

Udziału nie wzięły tylko dwie szkoły - Szkoła Podstawowa nr 7 oraz Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 2. 

Wszystkie szkoły są dziś otwarte, nauczyciele jednak nie prowadzą lekcji dydaktycznych. Dla wszystkich dzieci które dziś przyszły do szkół, organizowane są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, opieka jest cały czas zapewniona.  

 

Dzisiaj o godzinie 14.30 w Urzędzie Miasta Sanoka odbywa się narada zastępcy Burmistrza Grzegorza Korneckiego z dyrektorami sanockich podstawówek i przedszkoli. Tematem spotkania będzie m. in. kwestia przeprowadzenia zbliżających się egzaminów. Jak zapewnia wiceburmistrz Grzegorz Kornecki, te z pewnością odbędą się zgodnie z harmonogramem. Największym wyzwaniem będzie przeprowadzenie egzaminu z języka obcego, ze względu na wymaganą większą liczbę komisji egzaminacyjnych.

 

 

MJ

Zdjęcia (4)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
matka
matka 08.04.2019, 20:37
Brawo Panie!

Pozostałe