SANOK: I edycja Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "ZIMOWY KADR"

 • 09.04.2019, 12:59 (aktualizacja 09.04.2019, 16:58)
 • MJ

Podziel się:

Oceń:

SANOK: I edycja Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "ZIMOWY KADR" Szkoła Podstawowa nr 8 w Sanoku
We wtorek 26 marca w Szkole Podstawowej Nr 8 w Sanoku odbyło się podsumowanie I Edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego, zatytułowanego „ZIMOWY KADR”.

Uroczystość rozpoczęto do przemówień pana Roberta Zoszaka - Dyrektora Szkoły oraz pana Grzegorza Korneckiego Zastępcy Burmistrza Miasta Sanoka.

Koordynatorem i pomysłodawcą konkursu była pani Jolanta Kaźmierczak, natomiast głównym była nasza szkoła. Konkurs Honorowym Patronatem objęli: Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Burmistrz Miasta Sanoka. W konkursie udział wzięło 46 uczestników z 13 szkół województwa podkarpackiego:

 • Szkoła Podstawowa w Tyrawie Wołoskiej

 • Szkoła Podstawowa w Porażu

 • Szkoła Podstawowa w Czaszynie

 • Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Ustrzykach Dolnych

 • Szkoła Podstawowa w Tarnawie Dolnej

 • Szkoła Podstawowa w Leszczawie Dolnej

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzozowie

 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kuźminie

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zagórzu

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zagórzu

 • Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie

 • Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sanoku

 • Szkoła Podstawowa Nr 8 w Sanoku

 

Celem niniejszego konkursu było zainteresowanie młodych ludzi otaczającą nas przyrodą, uwrażliwianie na jej piękno, zagrożenia i konieczność ochrony, oraz upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych (klas IV-VIII) i gimnazjalnych z całego Województwa Podkarpackiego.

Natomiast tematyką było przedstawienie zimowego bogactwa przyrodniczego i krajobrazowego Polski, jego różnorodności biologicznej, w różnych procesach, zjawiskach i życiu.

Młodzież uczestnicząca w tym konkursie sprawiła nauczycielom, swoim opiekunom, rodzicom oraz nam jako organizatorom niesamowicie wielką satysfakcję, gdyż stała się dumą i chlubą swoich szkół. Dowodzi tego wysoki poziom prac nadesłanych na konkurs, a zwłaszcza ciężki wybór, jakiego musiało dokonać Jury wyłaniając zwycięzców. Spłynęło ponad 50 prac, każdy uczestnik miał nie lada wyzwanie, gdyż musiał wybrać tylko jedno zdjęcie i zgłosić je do konkursu.

 

 

Jury w składzie: przewodniczący Radosław Kaźmierczak – artysta fotografik, Robert Zoszak – dyrektor szkoły; Maria Trzeciak – nauczyciel przyrody; Gabriela Socha – plastyk, po obejrzeniu 50 zgłoszonych fotografii, postanowiła nagrodzić:

 

                               w kategorii I (klasy IV-VI)

I nagroda – Miłosz Krzywda SP 2 w Zagórzu

II nagroda – Jakub Dobrowolski SP 1 w Brzozowie

III nagroda – Gabriela Rudawska SP w Rymanowie

Wyróżnienie – Olivier Dziewiński SP 8 w Sanoku

Wyróżnienia specjalne (4 dodatkowe prace zakwalifikowane do galerii pokonkursowej) w tej kategorii otrzymały następujące osoby: Paulina Barnuś – SP 4 w Sanoku, Mateusz Gaworecki - SP 1 w Brzozowie, Witold Lorenc – SP 8 w Sanoku, Maja Wojtowicz – SP 2 w Zagórzu.

 

w kategorii II (klasy VII-VIII i klasy III gimnazjalne):

I nagroda – Amelia Słomińska ZSP 2 w Ustrzykach Dolnych

II nagroda – Łukasz Pilecki SP 8 w Sanoku

III nagroda – Michał Kaczmarski SP w Tarnawie Dolnej

Wyróżnienie – Filip Hajduk NSP w Kuźminie

Wyróżnienia specjalne (4 dodatkowe prace zakwalifikowane do galerii pokonkursowej) w tej kategorii otrzymały następujące osoby: Karmina Pasek - SP 1 w Brzozowie, Patrycja Michałkiewicz – NSP w Kuźminie, Julita Chabko – SP w Leszczawie Dolnej, Zuzanna Smerecka – SP w Rymanowie.

 

Dodatkową nagrodą dla wszystkich pozostałych uczestników konkursu było rozlosowanie trzech voucherów ze Studio FotoDorota w Sanoku, które wygrali:

- Witold Lorenc – SP 8 w Sanoku,

- Jakub Roman – SP 8 w Sanoku,

- Emilia Osenkowska.

 

Fundatorami nagród byli: firma GROSAR, firma AUTOMET, firma BESCO, firma WAKACJE.pl, firma AGENDA, Studio Foto Dorota. Słodki poczęstunek zafundowali Dyrektor Szkoły pan Robert Zoszak oraz właściciel Sklepiku Szkolnego pan Marek Hydzik.

Na zakończenie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy, którego dokonał Dyrektor Szkoły pan Robert Zoszak oraz Fotograf pan Radosław Kaźmierczak. Wystawę nagrodzonych prac można oglądać na pierwszym piętrze w Szkole Podstawowej Nr 8 w Sanoku.

 

Źródło: sp 8 w Sanoku

MJ

Zdjęcia (21)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe