Zatrzymano przemytnika ludzi ściganego Europejskim Nakazem Aresztowania

  • 11.04.2019, 15:20 (aktualizacja 11.04.2019, 15:46)
  • MJ

Podziel się:

Oceń:

Zatrzymano przemytnika ludzi ściganego Europejskim Nakazem Aresztowania BiOSG
Udało się zatrzymać obywatela Ukrainy, który był ścigany przez austriacki wymiar sprawiedliwości w związku z organizowaniem nielegalnych przemytów migrantów.

W trakcie odprawy granicznej podróżnych wjeżdżających z Ukrainy do Polski  (10 kwietnia) przez przejście graniczne w Korczowej kontrolerzy Straży Granicznej zatrzymali 49-letniego ob. Ukrainy.

Dane osobowe mężczyzny widniały w bazie Systemów Informacyjnych Schengen (SiS) jako osoby wobec której wydany został  Europejski Nakaz Aresztowania.

Szczegółowe sprawdzenia potwierdziły, że mężczyzna jest w zainteresowaniu służb Austrii w związku z uczestnictwem w procederze przemytu nielegalnych migrantów z Austrii do Włoch. Aktualnie grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Ukrainiec został zatrzymany i pozostaje w dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

W 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już ponad 80 osób zastrzeżonych w krajowych i międzynarodowych bazach poszukiwawczych.

 

Źródło: BiOSG

MJ

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Nergal
Nergal 12.04.2019, 03:48
Stefan bandera tez tak zaczynał.

Pozostałe