PODKARPACIE: Dwulatek sam opuścił przedszkole. Jest akt oskarżenia dla opiekunki i dyrektorki.

  • 17.04.2019, 21:08
  • Redakcja

Podziel się:

Oceń:

PODKARPACIE: Dwulatek sam opuścił przedszkole. Jest akt oskarżenia dla opiekunki i dyrektorki. pixabay
Dziecko wykorzystało nieuwagę opiekunki i uchylone drzwi, wyszło na pobliski parking niedaleko ruchliwej ulicy. Dla rodziców małych dzieci ta historia brzmi przerażająco. Na szczęście nic złego się nie stało chłopczykowi.

Malucha zauważyli przechodnie i wezwali Policję po czym w jej asyście odprowadzili dziecko do przedszkola. Kiedy weszli do placówki, zobaczyli , że personel już zorientował się, że nie ma dziecka i trwały jego poszukiwania. Rodzice złożyli stosowne zawiadomienie a sprawą zajęła się prokuratura. Incydent miał miejsce w lipcu ubiegłego roku. 

Dzisiaj  Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie wydała oświadczenie w którym czytamy:

W dniu 29 marca 2019 roku Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko dyrektor Marzenie B. i asystentce nauczyciela Beacie M z Niepublicznego Przedszkola w Rzeszowie o popełnienie przestępstwa  z art. 160 § 2 kk. Natomiast wobec wolontariuszki wymienionego przedszkola Anny L. wystąpiono do Sądu z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania w zakresie czynu z art. 160 § 2 kk.

Wskazane osoby oskarżone są o to, że w dniu 10 lipca 2018 roku w Rzeszowie  przez nienależyte zorganizowanie oraz sprawowanie opieki nad podopiecznymi w grupie przedszkolnej, pozostawiły  małoletniego podopiecznego bez należytej opieki w wyniku czego ten samowolnie opuścił budynek Przedszkola, co spowodowało, że pozostawał bez opieki w rejonie ulicy i przyległego do budynku Przedszkola parkingu, co naraziło go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Artur Grabowski

 Rzecznik Prasowy

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe