SANOK: Burmistrz o zagospodarowaniu Rynku

  • 18.04.2019, 20:01 (aktualizacja 18.04.2019, 20:17)
  • Redakcja
Podziel się:
Oceń:
SANOK: Burmistrz o zagospodarowaniu Rynku fot. Tomasz Sowa
Odpowiadając na Państwa pytania dotyczące zagospodarowania Rynku, chcę podkreślić, że na decyzję o usunięciu tymczasowych obiektów handlowych wpłynęło kilka czynników.

Po pierwsze – poprawa wizerunku największego placu w centrum miasta. W większości polskich miast przestrzeń rynków i zabytkowych centrów wypełniają ogródki gastronomiczne. Ogródki nie zasłaniają elewacji kamieniczek, a te tworzą niepowtarzalny klimat przestrzeni centrum miasta.

Po drugie – obiekty wcześniejsze mogły być usytuowane w takim miejscu, jak Rynek, najwyżej przez 180 dni – mówią o tym przepisy prawa budowlanego, nie wspominając o tym, że z dniem 31 marca zakończyła się umowa podpisana przez poprzednich Włodarzy miasta i o tym fakcie dzierżawcy zostali poinformowani pisemnie. Decyzja musiała więc zostać podjęta – nie tylko ze względu na estetykę przestrzeni, ale na również panujące prawo. W najbliższym czasie planujemy zwiększenie ilości lokali gastronomicznych w Rynku (prowadzone są przetargi) z jeszcze bogatszą i bardziej różnorodną ofertą, więc zwiększy się liczba ogródków i będziemy mieć w centrum atrakcyjne turystycznie serce miasta.

Aktualnie również prowadzone są prace nad przygotowaniem zarządzenia określającego obszar i zasady funkcjonowania ogródków sezonowych, które będą mogły być usytuowane w Rynku oraz ulicach przyległych.

W przyszłości rozważamy zaprojektowanie i ustawienie w Rynku dodatkowych elementów zielonych, takich jak klomby czy rabaty kwiatowe. Każdą decyzję chcemy skonsultować z architektami przestrzeni miejskiej, tak aby miejsce jakim jest Rynek główny stało się jeszcze bardziej atrakcyjne.

 

Burmistrz Miasta Sanoka

 

Na temat Rynku pisaliśmy TUTAJ 

Redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Roberto
Roberto 20.04.2019, 14:13
Za rok okaże się, że to była zła decyzja, a wszystko zostanie zwalone na nową obwodnicę. Władze powinny robić wszytko, żeby rynek żył, a robi się wprost przeciwnie. W Rzeszowie wszystkie ogródki zakrywają elewacje budynków i nikt z tym nie ma problemu.
esteta
esteta 19.04.2019, 05:20
Bardzo dobrze, że baraki wreszcie znikną! Estrada na rynku powinna być montowana tylko pod konkretną imprezę a poźniej demontowana ale lepsze miejsce na estradę byłoby na placu koło parku w miejscu dawnego pomnika żołnierzy Radzieckich
Nom
Nom 18.04.2019, 20:52
Przyjechał taki ze wsi i miasto nam chce urządzać wg własnego widzimisię. Ciekawe CZYJE bedą ogródki, które staną w miejscu starych?
Andrzej
Andrzej 18.04.2019, 20:40
Super decyzja

Pozostałe