Na podkarpackich Terytorialsów nie ma mocnych!

  • 19.04.2019, 10:24
  • PO

Podziel się:

Oceń:

Na podkarpackich Terytorialsów nie ma mocnych! fot. Adrian Biega
Braterski sukces sportowy żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” w „Armwrestlingu”.

Nie tak dawno bo początkiem roku przedstawiliśmy sylwetkę żołnierza 3. PBOT a zarazem zawodniczki, która po raz pierwszy zwycięsko zadebiutowała w zawodowej lidze MMA w Japonii. 
Bracia Adrian i Damian Biega to najsilniejsi zawodnicy w Armwrestlingu, którzy przywieźli z XIX Mistrzostw Polski w siłowaniu na rękę po dwa medale. Turniej odbył się w dniach 7 – 8 kwietnia br. w Warszawie. Adrian w kategorii mężczyzn – Junior do lat 21 w wadze do 80 kg, na prawą i lewą rękę zdobył Mistrzostwo Polski i przywiózł dwa złote medale. Damian w kategorii mężczyzn – Junior do lat 21 w wadze do 70 kg, na lewą i prawą rękę  zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski wygrywając złoty i srebrny medal. Niebawem bo już 14 maja reprezentować będą Polskę na Mistrzostwach Europy w Grecji.


Obydwaj bracia od 5 lat uprawiają dyscyplinę sportową Armwrestling. Trenują 6 razy w tygodniu 
w Spartan Armwrestling Club z siedzibą w Rymanowie i w Warszawie pod okiem trenera Grzegorza Nowotarskiego. 
Przez te kilka lat w sumie zgromadzili na swoim koncie wiele medali: złote, srebrne i brązowe Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Mistrzostw Polski Południowej, Międzynarodowego Turnieju na Słowacji, Pucharów Podkarpacia i wielu innych turniejów. W sumie w tym krótkim czasie bracia Biega zdobyli blisko 40 medali i 15 pucharów.
Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej już kolejny raz pokazali, że sprawność fizyczna jest podstawą, aby społeczeństwo czuło się bezpiecznie, mając wsparcie sprawnych i dobrze wyszkolonych ludzi. Z każdym dniem ćwiczeń zostają zasileni kolejną porcją wiedzy i praktycznych umiejętności, które będą mogli wykorzystać dla ratowania zdrowia i życia ludzi w swoich małych ojczyznach. Ci młodzi ochotnicy to również osoby, które w sytuacjach kryzysowych, klęsk żywiołowych i nieszczęśliwych wypadkach zawsze będą najbliżej i na ich pomoc będziemy mogli liczyć o każdej porze dnia i nocy. 
Biorąc udział w tego typu przedsięwzięciach „Terytorialsi” z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej godnie reprezentują podkarpacką brygadę sięgając po najwyższe trofea. Dzięki naszym żołnierzom o stolicy Podkarpacia słyszy cała Polska.  

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała 
w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Dowódcą brygady jest płk Dariusz Słota. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnej społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą. Stała obecność i bliskie relacje z lokalną społecznością to siła i największy atut „Terytorialsów”.

 

 

Źródło: por. Witold SURA rzecznik prasowy 
3.Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

PO

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe