VII Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny w Sanoku

  • 20.04.2019, 09:57 (aktualizacja 12.05.2019, 06:57)
  • MK

Podziel się:

Oceń:

VII Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny w Sanoku
Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku już po raz siódmy organizuje Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym wezmą udział drużyny szkół ponadgimnazjalnych powiatu sanockiego.

Celem turnieju MTM jest :

  • popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o  ruchu drogowym i wiedzy  motoryzacyjnej,
  • propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego,
  • przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Do Turnieju zostały zaproszone wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z powiatu sanockiego. Każda szkoła ma możliwość wystawienia trzyosobowej drużyny oraz zawodnika rezerwowego.

W pierwszej części uczniowie zmierzą się z pytaniami z wiedzy o przepisach ruchu drogowego, bezpiecznego zachowania się na drodze oraz wiedzy o historii motoryzacji. Drugi etap konkursu zweryfikuje praktyczną znajomość uczestników w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie rywalizacja przeniesie się na plac manewrowy, gdzie drużyny zaprezentują swoje umiejętności jazdy sprawnościowej motorowerem.

Zwycięska drużyna, będzie reprezentować Powiat Sanocki podczas finału wojewódzkiego rozgrywanego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie.

Zmagania turniejowe odbywać się będą 29 kwietnia od godz. 9:00 na placu manewrowym oraz w sali dydaktycznej  RCRE przy ul. Stróżowskiej 16

Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku jest placówką oświatową, zajmującą się kształceniem osób dorosłych oraz  organizacją zajęć praktycznych dla uczniów szkół zawodowych powiatu Sanockiego a także  szkoleniem kandydatów na kierowców w ramach programów nauczania w zawodach samochodowych tych szkół. Z tego też powodu jesteśmy zainteresowani popularyzacją motoryzacji i znajomości przepisów ruchu drogowego wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. RCRE od 2013 r jest organizatorem powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa uczestnictwa młodzieży w ruchu drogowym. Cel ten jest osiągany przez popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej. Propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego. Przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

W tym roku jest to już siódma edycja Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, gdzie eliminacje powiatowe odbywają się w RCRE.

Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku wspierane jest przez Starostwo Powiatowe w Sanoku i Wojewódzki Ośrodek Ruchu  Drogowego w Krośnie. 

Do Turnieju zapraszamy wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z  powiatu sanockiego. Każda szkoła ma możliwość zgłoszenia do turnieju maksymalnie dwóch  trzyosobowych drużyn oraz zawodnika rezerwowego. W ramach turnieju zostanie przeprowadzony test sprawdzający znajomość przepisów o ruchu drogowym, próba jazdy motorowerem na przygotowanym torze oraz pierwsza pomoc przedmedyczna a także test z historii motoryzacji.  
Szczegóły uczestnictwa określa regulamin turnieju.

Patronat medialny: 

MK

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe