Myszołów święta spędzi w lesie [FILM]

  • 20.04.2019, 18:36
  • MJ
Podziel się:
Oceń:
 Myszołów święta spędzi w lesie [FILM]
We wtorkowy poranek 16 kwietnia na terenie leśnictwa Węglówka (Nadleśnictwo Kołaczyce) wolność odzyskał myszołów zwyczajny, który dwa tygodnie wcześniej został znaleziony na terenie jednego z gospodarstw domowych w Węglówce. Wypuszczony wzbił się w górę i niskim lotem odfrunął do pobliskiego lasu.

Wyczerpany, niezdolny do lotu ptak został znaleziony przez jednego z mieszkańców z oznakami wycieńczenia.

- Po oględzinach drapieżnika, który nie był w stanie wzbić się w powietrze, powiadomiłem nadleśniczego, który polecił mi odwiezienie ptaka do lecznicy weterynaryjnej „Bieszczadziki” w Bukowsku – relacjonuje Piotr Żywiec, leśniczy leśnictwa Węglówka. – Tam pod opieką weterynarza odzyskał siły i został przywieziony do Węglówki, byśmy mogli go wypuścić w miejscu, gdzie wcześniej żył. To wielka radość, że myszołów jest zdrowy i mógł wrócić do swojego lasu.

 

Myszołów zwyczajny to pospolity ptak drapieżny. Charakterystyczna jest dla niego umiejętność zawisania w powietrzu, gdy wypatruje ofiary - łopocąc skrzydłami zawisa, jak mały śmigłowiec. Zdecydowaną większość jego diety stanowią myszy i nornice.

 

Tekst: Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Zdjęcia: Jerzy Kaleta

MJ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe