BIESZCZADY: Akcja odnawiania lasu. 1000 drzew na minutę!

  • 20.04.2019, 19:03
  • MJ

Podziel się:

Oceń:

BIESZCZADY: Akcja odnawiania lasu. 1000 drzew na minutę! fot. Marta Ziemniewicz
Z okazji Święta Lasu leśnicy z Nadleśnictwa Lutowiska wspólnie z zaproszonymi gośćmi posadzili około 3000 młodych jodeł w dolinie Sanu na terenie leśnictwa Chmiel.

W akcji wzięło udział około 40 osób. Byli wśród nich przedstawiciele samorządów: Powiatu Bieszczadzkiego, gmin Lutowiska, Ustrzyki Dolne, Czarna, Gminnego Domu Kultury, Państwowej Straży Pożarnej, lokalnych szkół, parafii, firm współpracujących z nadleśnictwem. Wspólne sadzenie drzew w Nadleśnictwie Lutowiska jest już tradycją. Uczestnicy w ten sposób wnoszą swoją cząstkę w kampanię "1000 drzew na minutę".

 

Dzień rozpoczął się od zbiórki uczestników podczas której Nadleśniczy Marek Bajda przywitał przybyłych gości, zwrócił uwagę na znaczenie jakie ma las dla bieszczadzkiej społeczności oraz opowiedział o problemach z jakimi muszą się mierzyć współcześni leśnicy. Leśniczy Feliks Dudka i podleśniczy Rafał Czech udzielili krótkiego instruktażu w zakresie techniki sadzenia. Po przekazaniu najistotniejszych informacji rozdano kostury, rękawice i sadzonki.

Zaproszeni goście z zaangażowaniem sadzili jodłę. Pogoda sprzyjała, a doświadczenie zdobyte w ubiegłych latach zaowocowało szybką i zgraną pracą.

Zakończeniem było ognisko i poczęstunek przygotowane dla osób uczestniczących w akcji.

Wspólne sadzenie drzew z okazji Ogólnopolskiego Święta Lasu jest już tradycją w Nadleśnictwie Lutowiska. W tym roku wzięło w niej udział około 40 osób, posadzono około 3000 sadzonek.

 

 

Źródło: Nadleśnictwo Lutowiska/krosno.lasy.gov.pl

MJ

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe