PODKARPACIE: Znaleziono niewybuch z I wojny światowej

  • 21.04.2019, 14:54 (aktualizacja 21.04.2019, 17:27)
  • MJ
Podziel się:
Oceń:
PODKARPACIE: Znaleziono niewybuch z I wojny światowej
W miejscowości Kupiatycze policja zabezpieczyła miejsce odnalezienia niewybuchu.

 

Mieszkaniec miejscowości natrafił na metalowy przedmiot podczas prac polowych. Policja przeprowadziła rozpoznanie minersko-pirotechniczne, podczas którego stwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski z czasów I wojny światowej. 

Policjanci od rana zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu w miejscowości Kupiatycze. Mieszkaniec tej miejscowości, podczas prowadzonych prac polowych, odnalazł niebezpieczny przedmiot i zawiadomił dyżurnego Policji.
 
Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Odnaleziony niewypał to pocisk artyleryjski z czasów I wojny światowej, kal. 150 mm z zapalnikiem. Dyżurny Policji powiadomił o tym znalezisku saperów. Do czasu przyjazdu saperów, policjanci zabezpieczają to miejsce.

 
Policjanci przypominają, że teren powiatu przemyskiego ma bogatą historię militarną. Mieszkańcy często informują o elementach uzbrojenia znalezionych podczas wykonywania prac ziemnych czy spacerów po okolicznych lasach. Dlatego policjanci apelują, aby nie dotykać takich znalezisk, ani nie przenosić ich w inne miejsca. Jeśli to możliwe, miejsce, w którym został znaleziony niewypał lub niewybuch, należy oznaczyć i jak najszybciej powiadomić Policję.

MJ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe