92 kierowców na starcie 45 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego!

  • 11.05.2019, 06:30 (aktualizacja 11.05.2019, 09:25)
  • MK

Podziel się:

Oceń:

92 kierowców na starcie 45 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego! Fot. Patryk Oberc
Niezwykłą oprawę miało rozpoczęcie 45 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego – imprezy, podczas której prowadzonych będzie aż sześć klasyfikacji międzynarodowych i krajowych – polskich i słowackich.

Na sanockim rynku powstało prawdziwe miasteczko wyścigowe: z udziałem licznych kibiców odbywało się Badanie Kontrolne, obserwujący pracę techników mogli także obejrzeć wystawę  zabytkowych pojazdów, wystartować  na symulatorze w pierwszej edycji wirtualnego wyścigu,  wziąć udział w pokazach związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.  Organizator zawodów – Automobilklub Małopolski Krosno przygotował także konferencję, poświęconą właśnie bezpieczeństwu ruchu drogowego, realizując misję FIA „Road to Safety”. W przed wyścigowej konferencji prasowej, oprócz organizatorów udział wzięli także samorządowcy i parlamentarzyści, odpowiedzialni m.in.  za rozwój infrastruktury drogowej w Polsce.  


 

powiedział m.in.Tomasz Matuszewski burmistrz SanokaWitając dziennikarzy i zawodników

Bieszczadzki Wyścig Górski to sprawdzona i od lat dobrze znana marka. Jesteśmy pewni, że wzorem ubegłych lat – do Sanoka z okazji Wyścigu zawita wielu turystów, którzy kibicując zawodnikom zapamiętają przy okazji także atrakcje, jakie oferuje im nasze gościnne Miasto, słynące m.in. z Galerii Zdzisława Beksińskiego, imponującej kolekcji ikon oraz największego w Polsce pod względem zgromadzonych obiektów Muzeum Budownictwa Ludowego.

Do badania kontrolnego przystąpiło 92 zawodników z Austrii, Czech, Polski i Włoch. 45 Bieszczadzki Wyścig Górski jest bowiem eliminacją FIA IHCC ( FIA Międzynarodowego Pucharu w Wyścigach Górskich)    i FIA CEZ  ( FIA mistrzostw Europy Strefy Centralnej). 

Podczas wyścigu nie zabraknie całej polskiej czołówki krajowej. Ubiegłoroczny Mistrz Polski, Michał Ratajczyk (POL) pojawi się na starcie …rajdowym Mitsubishi  Lancerem, przystosowanym okazjonalnie do wyścigów. W samochodzie wyścigowym, w którym Michał wygrywał wyścigi w zeszłym roku, zadebiutuje Karol Krupa, (POL), ubiegłoroczny mistrz Grupy N. Samochód zmienił także Konrad Biela (POL), który po sukcesach odnoszonych w Renault Clio, przesiadł się do N – Grupowego Mitsubishi Lancera. Będzie miał niełatwe zadanie, bowiem w tej grupie walczyć będą Szymon Piękoś (POL), Peter Ambruz ( SVK) czy Gabriella Pedroni (ITA).

Z numerem jeden w zawodach wystartuje rekordzista trasy w Górach Słonnych Vaclav Janik (CZE, zwycięzca w kategorii aut wyczynowych FIA CEZ 2018), bolidem Norma M 20 FC, kibice obejrzą jeszcze cztery  inne bolidy: Lolę Jiři Svobody ( CZE),  Radicala Pawła Rzadkosza (POL) i Glorię Alesa Mlejneka.  

W nowej klasie Supercars powalczą kierowcy najmocniejszych samochodów „ z dachem”, których moce często przekraczają 900 KM. W takich pojazdach zobaczymy m.in. Szymona Łukaszczyka (POL), Andrzeja Szepieńca (POL), Waldemara Kluzę (POL), Igora Drotara (SVK), wspomnianego Karola Krupę (POL), Dubai’a (POL) i Boczka (POL). Sekundowac im będzie na pewno ubiegłoroczny mistrz Słowacji Veroslav Cvrček (SVK) dysponujący bardzo mocną Skodą Fabią S 2000.

Jutro ( 11.05) zawody rozpoczną się o godz. 9.00 podjazdami treningowymi, cały dzień będzie dla klasyfikacji międzynarodowych dniem treningów,  dla GSMP i MSR ( Mistrzostwa Słowacji)  rundami krajowych czempionatów.

Wyniki zawodów śledzić można w internecie na stronach www.gsmp.pzm.pl, www.wyniki-online.pl, zaluz.cba.pl, tam  tez znajdzie się relacja z rozstawionych na trasie wyścigu kamer internetowych.

Relacja z pierwszych dwóch rund GSMP 2019 ukaże się także na antenie Motowizji ( patron medialny GSMP) 17 maja o godz. 20.40.

MK

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe