POMORZE: Tragedia na Rajdzie. Nie żyje kierowca oraz pilot!

  • 12.05.2019, 19:53
  • Redakcja
Podziel się:
Oceń:
POMORZE: Tragedia na Rajdzie. Nie żyje kierowca oraz pilot! Fanpage Rajd Żuławski
Równolegle z Wyścigiem Górskim odbywał się dzisiaj Rajd Żuławski na Pomorzu. Niestety jego finał był tragiczny.

Jedna z załóg kierująca Hondą wpadła do rowu melioracyjnego. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby, kierujący oraz pilot - rzecznik prasowa komendy wojewódzkiej policji w Gdańsku podkom. Renata Legawiec 
 

Na oficjalnym fanpage'u Rajdu Żuławskiego organizatorzy napisali: 

"12 maja 2019 podczas samochodowej imprezy Super KJS pod nazwą 5. Rajd Żuławski doszło do tragicznego wypadku z udziałem załogi Łukasz Semkiw / Tomasz Czepukojć. Na drugim odcinku specjalnym prowadzona przez nich Honda Civic opuściła drogę, z impetem pokonała ziemny wał zabezpieczający i wpadła do kanału wodnego.

Na ratunek pospieszyli znajdujący się na pobliskim punkcie kontrolnym sędziowie, kibice, zapewnione przez organizatora i znajdujące się na odcinku specjalnym wozy ratownicze straży pożarnej i karetka z lekarzem, a także wezwane na miejsce służby systemowe, włącznie ze śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Niestety, pomimo natychmiastowego uruchomienia procedury bezpieczeństwa oraz ratowniczych wysiłków tych wielu zaangażowanych osób, wypadek okazał się tragiczny w skutkach i obaj poszkodowani ponieśli śmierć. Składamy ogromne wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom zmarłych uczestników.

Ze względu na pamięć naszych kolegów i wzgląd na ich bliskich oraz dobro prowadzonego śledztwa nie będziemy udzielać dalszych informacji."

Organizatorzy SKJS 5. Rajdu Żuławskiego

 

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie zmarłych uczestników, przyjaciołom oraz wszystkim kibicom rajdowym. 

Redakcja Korso Sanockie

 

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
gsmp
gsmp 12.05.2019, 21:58
Kondolencje dla rodziny.{*}

Pozostałe