SANOK: Przez weekend trzech kierowców straciło prawo jazdy

  • 13.05.2019, 16:03 (aktualizacja 13.05.2019, 16:09)
  • MJ
Podziel się:
Oceń:
SANOK: Przez weekend trzech kierowców straciło prawo jazdy
Policjanci z sanockiej drogówki od piątku zatrzymali 3 prawa jazdy. Dwie osoby straciły uprawnienia w związku z przekroczoną prędkością o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, a jedna z powodu kierowania w stanie nietrzeźwości. Kontrole drogowe przeprowadzone były w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dyslokowanie służb wydziału ruchu drogowego na terenie powiatu sanockiego jest związane z zagrożeniami zgłoszonymi przez mieszkańców, również poprzez KMZB. Pomocne są także policyjne statystyki, dzięki którym funkcjonariusze mają wiedzę, w których miejscach najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.

Policjanci sanockiej drogówki na bieżąco weryfikują zgłoszenia społeczeństwa zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z najczęściej zgłaszanych zagrożeń w ruchu drogowym jest przekraczanie dozwolonej prędkości.

 

Od piątku policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy 

Dwóch kierujących utraciło uprawnienie w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Natomiast jeden kierowca, który został zatrzymany do kontroli, znajdował się w stanie nietrzeźwości.

W sobotę po godz. 20.  w Sanoku na ul. Lipińskiego, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem. Okazało się, że 44-letni mieszkaniec powiatu sanockiego był nietrzeźwy. Urządzenie pomiarowe wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w jego organizmie.

W niedzielę w Nowosielcach  policjanci zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kwadrans po godz. 15., kierujący hondą, 31-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, przekroczył prędkość o 62 km/h. Niecałą godzinę później w tym samym miejscu kierujący renault, 38-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego, przekroczył prędkość o 74 km/h.  Każdemu z kierujących zatrzymano prawa jazdy.

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przypominamy, że obsługa mapy zagrożeń nie jest skomplikowana. Wystarczy wejść na stronę internetową podkarpackiej policji i kliknąć w zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Znajdziemy tam wskazówki dotyczące funkcjonowania aplikacji, odnośniki do KMZB oraz dane statystyczne. Bardzo ważne, aby spokojnie i z uwagą zapoznać się z regulaminem. Po jego zatwierdzeniu można rozpocząć korzystanie z aplikacji. Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.

Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. Pamiętajmy! Każdy może mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo.

Uwaga! Mapa nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe  112.

MJ

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Krab
Krab 13.05.2019, 20:30
nie mieli yanosika, nie mieli ani krzty rozsądku to tak jest

Pozostałe