Sławomir Toman - New Old Beauty [ZDJĘCIA]

  • 15.05.2019, 09:13
  • MJ
Podziel się:
Oceń:
Sławomir Toman - New Old Beauty [ZDJĘCIA]
10 maja odbyło się oficjalne otworzenie wystawy pt. New Old Beauty autorstwa Sławomira Tomana. Prace artysty można podziwiać do 7 czerwca w BWA Galerii Sanockiej.

"Wystawa ta jest dla mnie szczególna. Po pierwsze cieszę się, że po raz kolejny mam okazję prezentować obrazy w jednej
z najważniejszych galerii w naszym kraju śledzących aktualny stan polskiego malarstwa, po drugie na wystawie prezentuję w dużej części nowe prace, które przynależą do cyklu New Old Beauty (stąd tytuł wystawy) zapoczątkowanego w 2008 roku. Są one kontynuacją, rozszerzeniem mojej fascynacji różnymi przejawami rzemiosła artystycznego i designu, w których odnajduję odniesienia do stereotypowych ludzkich postaw wobec drugiego człowieka, kultury, religii czy środowiska. Interesujące mnie przedmioty (będące malarskimi motywami obrazów) niejako wyrywam z ich zastanego kontekstu starając się nadać im nowe znaczenia, które w założeniu mają ewokować namysł widza nad kondycją człowieka współczesnego. Interesuje mnie także kategoria piękna, którego kanony ulegają ciągłej zmianie,
a zwłaszcza przypadki skrajne, gdzie granica między pięknem
a brzydotą jest trudna do ustalenia."
/Sławomir Toman/

 

Wystawa trwa do 07.06.2019 r. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia BWA i zobaczenia prac autorstwa Sławomira Tomana!

 

MJ

Zdjęcia (12)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe