Noc Komputerów - Reaktywacja. Niezwykłe komputery, niezwykła noc!

  • 18.05.2019, 15:05 (aktualizacja 18.05.2019, 15:26)
  • Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Noc Komputerów - Reaktywacja. Niezwykłe komputery, niezwykła noc! fot. Marian Struś
Zapowiadała się atrakcyjnie i była atrakcyjna. Mowa o imprezie pod nazwą „Noc Komputerów – Reaktywacja”.

Aż trudno uwierzyć, jak udało się zgromadzić tyle skarbów z dziedziny elektroniki i uczyniła to nie placówka muzealna, ale prywatny miłośnik i kolekcjoner sprzętu elektronicznego, a jest nim L LEŚNIAK. 
I co istotne, ten sprzęt, a w nim m. in. pierwsze komputery osobiste „Atari” czy „Commodore”, pierwsze konsole i gry z lat 70. I 80., to wszystko było na chodzie! I to właśnie było tym, co tygrysy lubią najbardziej. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem „Nocy komputerów” przy komputerach zasiedli nastoletni komputerowcy, aby zmierzyć swe siły z zabytkami z tamtych lat. Okazało się, że w mig rozgryźli tajniki elektroniki z początków rewolucji informatycznej na świecie, z powodzeniem grając w gry pochodzące z tamtych czasów. Cennymi konsultantami okazywali się ich rodzice, a nawet dziadkowie, udzielający im wsparcia w trudnych momentach. 
Zadowolenia i podziwu nie krył wiceburmistrz Sanoka Paweł Hydzik, któremu przypadł w udziale zaszczyt otwarcia imprezy. – To chyba największa impreza z dziedziny archeologii technologicznej na Podkarpaciu, a może i w Polsce. Jestem zachwycony tym, co tu zobaczyłem. Gratuluję panu Leszkowi i wszystkim tym, którzy mu pomogli w tym dziele. Zachęcam wszystkich do obejrzenia tych wszystkich cudów techniki i mam nadzieję, że dla wielu nie będzie to tylko podróż sentymentalna. A teraz bawmy się! – powiedział P. Hydzik. 
I jakby tego wszystkiego było mało, organizatorzy zadbali jeszcze o dodatkowe atrakcje. Uczestnicy pierwszego dnia „Nocy komputerów” mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami (Blockout, Lotus, Virtual Cop, Mortal Combat), a wisienką na torcie był koncert „Elektro Sabat” w wykonaniu Łukasza Sabata – wyjątkowego artysty, łączącego muzykę z magicznymi dźwiękami pochodzącymi z urządzeń elektronicznych. Jego vocal, wstawki instrumentalne (saksofon alt, duduk), elektronika i remixy brzmiały niezwykle. Wydarzeniem koncertu była sanocka premiera utworu skomponowanego do wiersza Janusza Szubera „Las w lustrach”. 
Zapraszamy do „Górnika”. Jutro (sobota) o godz. 10 rozpocznie się jubileuszowa „X Sanocka Olimpiada na Padzie w grze „FIFA 19”.

emes

Redakcja

Zdjęcia (14)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ajnsztajn
Ajnsztajn 19.05.2019, 00:33
Może warto zrobić stałą ekspozycję muzealną, wsiąść dofinansowanie. Informacja przy wjeździe do Sanoka. Za rok jak będzie obwodnica dużo turystów będzie omijało Sanok. Trzeba zachęcić ich jak największą ilością atrakcji do wjazdu do miasta. Sam Beksiński i skansen, to dużo ale trzeba więcej,
RetroSkarby
RetroSkarby 19.05.2019, 00:00
Fajna impreza. Coś ruszyło z RETRO na Podkarpaciu. Szkoda, że na tych fotkach nie widać więcej tego sprzętu. Nie każdy ma blisko do Sanoka. Pozdrawiam Organizatorów.

Pozostałe