W akcji przeciwpowodziowej uczestniczył śmigłowiec PZL Kania Straży Granicznej [ZDJĘCIA]

  • 23.05.2019, 10:00
  • Redakcja

Podziel się:

Oceń:

W akcji przeciwpowodziowej uczestniczył śmigłowiec PZL Kania Straży Granicznej [ZDJĘCIA] BiOSG
W podkarpackiej miejscowości Izbiska na wskutek intensywnych opadów deszczu została zerwana grobla na stawie i doszło do podtopienia miejscowości. Do akcji został zaangażowany śmigłowiec PZL Kania Straży Granicznej. Aktualnie, kryzys zażegnano, ale Straż Graniczna pozostaje w dalszym ciągu do dyspozycji oferując siły i środki.

Wczoraj ( 22 maja br. ), około godziny 15.00 na wniosek Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z Rzeszowa, Straż Graniczna skierowała w rejony powodziowe śmigłowiec PZL Kania. 
Napór wody przerwał groble na stawie w m. Izbiska koło Mielca. W miejscu zdarzenia działało już 20 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. 
Zadaniem funkcjonariuszy pilotujących śmigłowiec SG było przetransportowanie podczepionych pod helikopter worków z piachem i zasypanie przerwanej grobli. W trakcie akcji w miejsce wyrwy zrzucono łącznie ponad dwadzieścia 300-kilogramowych worków wypełnionych piachem i gruzem.

Śmigłowiec powrócił na miejsce stacjonowania dopiero ok. godz. 21.00. 
Aktualnie, w razie zagrożenia powodziowego Straż Graniczna w dalszym ciągu pozostaje do dyspozycji oferując swoje siły i środki.

Redakcja

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe