W Lisznej powstanie Otwarta Strefa Aktywności

  • 24.05.2019, 07:30 (aktualizacja 24.05.2019, 07:47)
  • MJ

Podziel się:

Oceń:

W Lisznej powstanie Otwarta Strefa Aktywności OSA
Do 15 października powstanie w Lisznej Otwarta Strefa Aktywności, w ramach której będzie możliwość skorzystania z siłowni plenerowej wyposażonej w sześć urządzeń do ćwiczeń fitness oraz strefy relaksu. Do dyspozycji mieszkańców i gości będą stojaki na rowery, stół do gry w szachy lub chińczyka, cztery ławki, a także gra edukacyjna kółko-krzyżyk.

W obrębie strefy nawierzchnia będzie trawiasta, co znacząco podniesie komfort i bezpieczeństwo korzystania z urządzeń sportowych oraz sprawi, że treningi staną się prawdziwą przyjemnością. Całości dopełnią nasadzenia zimozielone w postaci tui.

– Otwarta Strefa Aktywności będzie miejscem ogólnodostępnym i bezpłatnym, przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi Anna Hałas, wójt gminy Sanok. – To już kolejna siłownia zewnętrzna w naszej gminie, o którą mieszkańcy Lisznej bardzo zabiegali. Cieszę się, że udało nam się pozyskać pieniądze na ten cel.

Siłownia będzie wyposażona w wyciskanie i wyciąg (2szt.), orbitrek, wahadło, biegacz i twister.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 50 000 zł, z czego dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki stanowi 25 000 zł.

 

 

Gminasanok.pl

MJ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe