Mały żubr na Dzień Mamy [ZDJĘCIA]

  • 27.05.2019, 15:12
  • MJ

Podziel się:

Oceń:

Mały żubr na Dzień Mamy [ZDJĘCIA]
26 maja W Zagrodzie Żubrów w Mucznem przyszedł na świat młody żubr.

26 maja, dokładnie Dniu Matki w Zagrodzie Pokazowej Żubrów w Mucznem powitano nowego żubrzyka. Matka i córka czują się bardzo dobrze.

 

W Zagrodzie przebywają jeszcze trzy ciężarne krowy, które za niedługo również urodzą. Zapraszamy do Mucznego może uda Wam się zobaczyć mamę i jej nowo narodzonego cielaczka. - czytamy na facebook'u Nadleśnictwo Stuposiany, Lasy Państwowe

 

 

Obraz może zawierać: na zewnątrz i przyroda

 

Zagroda Żubra w Mucznem

Pokazowa zagroda żubrów znajduje się na terenie leśnictwa Muczne, przy drodze Stuposiany – Tarnawa Niżna, nad potokiem Czerwonym, ok. 2 km przed miejscowością Muczne.

Zagroda powstała w ramach projektu „Ochrona in situ żubra w Polsce – część południowa” współfinansowanego przez Unię Europejską i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Obecna zagroda jest kontynuacją hodowli żubra w Bieszczadach, która została zapoczątkowana w 1963 r. zagrodą aklimatyzacyjną nad potokiem Zwir w Nadleśnictwie Stuposiany.

W obiekcie podziwiać można żubry linii białowiesko-kaukaskiej tzw. górskiej, pochodzące z Szwajcarii i Francji.

Zagroda zajmuję powierzchnię leśną ok. 7 ha i pozwala obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Teren porośnięty jest starymi jodłami i świerkami a przez środek przepływa potok dostarczający żubrom wody.

Dla zwiedzających przygotowano tarasy widokowe zapewniają możliwość obserwacji żubrów niezależnie od pogody. Obiekt służy edukacji przyrodniczej i jest jedną z największych atrakcji turystycznych regionu.

Żubry oglądać można codziennie w godzinach 900 – 1900. Zwiedzanie jest bezpłatne.

Istnieje możliwość zwiedzania zagrody z leśniczym – przewodnikiem.

 

 

 

 

Nadleśnictwo Stuposiany, Lasy Państwowe/ lutowiska.pl

MJ

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe