Międzyszkolne Zawody Matematyczne " Supermatematyk"

  • 29.05.2019, 07:51
  • MJ

Podziel się:

Oceń:

Międzyszkolne Zawody Matematyczne " Supermatematyk"
18 maja 2019 roku, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku już po raz szesnasty spotkali się uczniowie 15 szkół z bliższej i dalszej okolicy Sanoka, by wziąć udział w zawodach matematycznych. Było ich 87 – uczniów klas IV- VIII.

Tegoroczne zmagania odbywały się pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka. Zorganizowała je grupa nauczycieli matematyki, w następującym składzie: Anna Dmitrzak (SP2 Sanok), Joanna Giermańska (SP2 Sanok), Anna Grochowianka (SP Łukowe), Marzena Śliwińska (SP2 Sanok), Anna Buczkowicz (SP2 Sanok), Patryk Nisiewicz (SP2 Sanok), Alicja Staruchowicz-Pastuszczak (SP2 Sanok). Współorganizatorką zawodów była pani Agata Lubieniecka-Płaziak (doradca metodyczny - CDN).

Zawody składały się z dwóch części: najpierw odbył się konkurs indywidualny, a następnie zmagania drużynowe.

W konkursie indywidualnym uczniowie mieli w ciągu 60 minut do rozwiązania 5 zadań, oczywiście dostosowanych do wymagań zawartych w regulaminie. W każdej kategorii wiekowej można było uzyskać maksymalnie 25 punktów. W kategorii klas IV, gdzie startowało 18 uczniów I miejsce zajął Jakub Biłas (SP2 Sanok), II miejsce – Maria Lechowicz (ZSP2 Ustrzyki Dolne), a miejsce III – Mateusz Mikłasz (SP1 Pruchnik).

W kategorii klas V – 17 zawodników - nie przyznano pierwszego miejsca.

II miejsce zdobył Seweryn Jarosz (SP4 Sanok), a na miejscu III uplasowali się - Wiktor Tokarz (SP Łukowe), Julian Semenowicz (SP Zarszyn) i Dawid Michałek (SP1 Sanok)

 

W kategorii klas VI najlepszymi spośród 17 zawodników okazali się:

I miejsce – Błażej Skrzeszewski (SP1 Sanok)

II miejsce – Dagmara Zawada (SP Zarszyn)

III miejsce – Milena Bonk (SP2 Sanok).

 

Wśród siódmoklasistów największą liczbę punktów zdobył - Marek Porada (SP Tarnawa Dolna), tuż za nim był Karol Kubicki (SP1 Pruchnik), a trzeci był – Robert Olejarz (SP1 Pruchnik).

II miejsce wśród ósmoklasistów zajął Michał Tokarz (SP Łukowe), a III miejsce - Piotr Solarz (SP Zagórz). W tej kategorii również nie przyznano pierwszego miejsca.

 

W konkursie drużynowym wystartowało 12 "KWINTETÓW", które zmagały się z dziesięcioma zadaniami. Tutaj ważne były: umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość i sprawne liczenie, umiejętność rozwiązywania zadań – zagadek, szacowania, zapamiętywania, a w dużej mierze współpracy w grupie.

Na wynik KWARTETU pracowały TERCETY - 456 i DUETY 78. Tercety i duety rozwiązywały zadania przy oddzielnych stolikach, natomiast ostatnie, dziesiąte, zadanie cały „kwintet” wykonywał razem.

W kategorii TERCETÓW 456 zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej, a w kategorii DUETÓW 78 – drużyna SP2 Sanok

Ostatecznie najlepsi w kategorii KWINTETÓW okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku, II miejsce zajęła drużyna z SP4 w Sanoku, a na miejscu III uplasowała się drużyna z SP w Tarnawie Dolnej.

Zwycięskie zespoły odebrały puchary, dyplomy, a każdy uczestnik - dyplom pamiątkowy i upominek.

Najlepszym zawodnikom konkursu indywidualnego nagrody zostaną wręczone podczas uroczystego podsumowania, które odbędzie się na 6 czerwca 2019 r. w SP2 w Sanoku.

 

Supermatematyk” jest jednym z nielicznych konkursów matematycznych, w którym chętnie biorą udział uczniowie szkół podstawowych z naszego regionu. W tym roku uczestniczyli w nim młodzi matematycy ze szkół w: Czaszynie, Falejówce, Jaćmierzu, Łukowem, Sanoku (SP1, SP2, SP4, SP8), Tarnawie Dolnej, Ustrzykach Dolnych (ZSP1, ZSP2), Zagórzu (SP1, SP2), Zarszynie, Pruchniku (SP1).

Zawody dają możliwość rozwoju uczniom uzdolnionym matematycznie, pokazują, że zabawa z matematyką to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu, a także powiększają grono miłośników Królowej Nauk.

Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy przygotowują uczniów do zawodów oraz poświęcają swój sobotni czas, by wspólnie bawić się matematyką i odkrywać jej piękno.

Wszystkim zawodnikom, laureatom i ich nauczycielom gorąco gratulujemy.

Organizatorzy serdecznie dziękują: Burmistrzowi Miasta Sanoka i Dyrekcji SP2 w Sanoku za pomoc w ufundowaniu nagród dla wszystkich uczestników.

MJ

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe