SANOK: Już jutro koncert Con Amore!

  • 05.06.2019, 09:39 (aktualizacja 18.08.2019, 18:34)
  • Źródło: sdksanok

Podziel się:

Oceń:

SANOK: Już jutro koncert Con Amore!
A ramach Wieczorów Artystycznych w SDK, jutro o godz. 18.00 na scenie SDK zagra zespół smyczkowy Con Amore.

Con Amore

Działa w Sanockim Domu Kultury od listopada 2000 roku. Zrzesza dzieci i młodzież grającą na instrumentach smyczkowych.
Celem spotkań jest wspólne muzykowanie, rozwijanie wyobraźni muzycznej, poznawanie różnorodnej, bogatej literatury kameralnej oraz promowanie muzyki smyczkowej w środowisku.

Kierownikiem artystycznym zespołu jest Grażyna Dziok, pełniąca jednocześnie rolę dyrygenta i koncertmistrza.

Od pierwszego koncertu, który odbył się w styczniu 2001 roku, zespół zyskał sobie dużą popularność i sympatie słuchaczy. Dlatego też prowadzi bogatą działalność koncertową uzyskując uznanie publiczności i znakomite recenzje prasowe. Występuje w różnych miejscowościach naszego regionu, a także za granicami kraju. Dokonał również nagrań dla rzeszowskiego radia. Dzięki działalności zespołu “Con Amore” piękna muzyka skrzypcowa zyskała w Sanoku dużą rzeszę wielbicieli i zachęciła młode pokolenie do edukacji muzycznej.

Zespół “Con Amore” ma bogaty i różnorodny repertuar sięgający od muzyki barokowej aż po lekkie brzmienie muzyki rozrywkowej. W czasie swojej działalności zaprezentował dużo koncertów tematycznych. Jest to między innymi muzyka sakralna, przeboje muzyki klasycznej, muzyka polska, koncerty walentynkowe z przekrojem muzyki romantycznej, koncerty muzyki filmowej, najpiękniejsze melodie Europy.

Zespół często podejmuje próby wzbogacania swojego brzmienia. Koncertując wspólnie z instrumentami dętymi i perkusją uzyskuje brzmienie małej orkiestry symfonicznej. Podczas swojej działalności zespół “Con Amore” występował wspólnie z Chórem im. Św. Cecylii wielokrotnie koncertując w sanockich świątyniach i salach koncertowych. We wspólnym wykonaniu pięknie brzmią kolędy i muzyka wokalno-instrumentalna. Zespoły występowały również z koncertami na Węgrzech. W roku 2005 zespół “Con Amore” i Chór Św. Cecylii otrzymali Nagrodę Miasta Sanoka w dziedzinie upowszechniania kultury.

W zespole koncertują również nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku. 
Pani Oksana Drozdowska towarzyszy zespołowi niemal na każdym koncercie, grając na fortepianie lub organach. Gościnnie występują pani Katarzyna Maliniak i pani Grażyna Chomiszczak - skrzypce.

 

Źródło: sdksanok

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe