SANOK: Literacki Zaułek w Warsztacie Terapii Zajęciowej

  • 13.06.2019, 08:00
  • MK

Podziel się:

Oceń:

SANOK: Literacki Zaułek w Warsztacie Terapii Zajęciowej
11.06.2019 r. w WTZ Stowarzyszenia „ŚWIETLIK” odbyło się uroczyste otwarcie Literackiego Zaułka.

Inicjatywa zorganizowana we współpracy z nauczycielami  - bibliotekarzami Biblioteki Pedagogicznej w Sanoku zgromadziła wielu gości: uczniów i opiekuna Szkoły Podstawowej nr 6 z Olchowiec, sanockiej Szkoły Specjalnej, uczestników WTZ Stowarzyszenia PROGRES oraz DPS-u „Światło Nadziei”.

Zaułek mieści się w ogrodzie Warsztatu przy ulicy Zielonej, a jego nazwa – „Spóźniony Słowik” wyłoniona została wcześniej w trybie konkursu. Wybrane zostały również imiona drzewek, które podczas jego otwarcia wspólnie posadzono w zaułku. Płaczące brzózki nazywają się Dyda i Jagienka. Nagrody w konkursie ufundowane zostały przez księgarnie NOVA oraz AUTORSKA.

 

Podczas inauguracji Zaułka wystąpili uczestnicy WTZ Stowarzyszenia „ŚWIETLIK” ze skeczem – parodią wiersza J. Tuwima „Spóźniony słowik” i odczytany został wiersz pt. „Oczekiwanie”, napisany specjalnie na tę okazję przez jedną z podopiecznych. W części artystycznej wzięli też udział zaproszeni goście,  czytali wybrane przez siebie wiersze. Odtąd to urokliwe miejsce, w którym stanęła również ławeczka służyć będzie prowadzeniu biblioterapii.

Pogoda tego dnia wyjątkowo dopisała. Był to wesoły dzień z literaturą, muzyką i przy skromnym poczęstunku.

MK

Zdjęcia (11)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe