Turysta znalazł niewybuch na Tarnicy - Szlak zamknięty! [ZDJĘCIA]

  • 13.06.2019, 10:00 (aktualizacja 13.06.2019, 12:37)
  • Żródło: KPP Ustrzyki Dolne / 21 Brygada Strzelców Podhalańskich

Podziel się:

Oceń:

Turysta znalazł niewybuch na Tarnicy - Szlak zamknięty!  [ZDJĘCIA] KPP Ustrzyki Dolne
Od wczoraj policjanci i strażnicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego pilnują miejsca, gdzie turysta znalazł niewybuch. Stary pocisk artyleryjski, pochodzący z czasów II wojny światowej, znajdował się pod szczytem Tarnicy.

Turysta, który wczoraj wchodził na szczyt Tarnicy, napotkał w pewnym momencie na niebezpieczne znalezisko. Był to niewypał, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Mężczyzna natychmiast powiadomił o tym fakcie służby. Od wczoraj miejsce jest zabezpieczane przez policjantów i strażników Bieszczadzkiego Parku Narodowego do czasu przyjazdu saperów z Rzeszowa. Wszystkie szlaki prowadzące na Tarnicę są zamknięte. Policjantom na miejsce pomogli dostać się ratownicy Bieszczadzkiego GOPR.

 

W związku z tym, iż pod Siodłem pod Tarnicą znaleziono niewybuch, szlak relacji Wołosate-Tarnica zostaje w dniu 13.06 (czwartek) zamknięty do czasu unieszkodliwienia go przez saperów. Szlak relacji Ustrzyki Górne-Szeroki Wierch jest czynny jedynie do kulminacji na szczycie 1315 m n.p.m.

Utrudnienia mogą również występować na szlaku relacji Wołosate-Przełęcz Bukowska-Rozsypaniec w związku z wykonywaniem ujęć dla produkcji filmu fabularnego.

Prosimy o bezwzględne dostosowanie się do poleceń Straży Parku. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. - Dyrekcja BdPN

 

 Policjanci apelują, aby w przypadku znalezienia niewybuchu natychmiast powiadomić funkcjonariuszy. Niebezpiecznych materiałów nie można przenosić, ani samemu zabezpieczać

Źródło: KPP Ustrzyki Dolne / 21 Brygada Strzelców Podhalańskich

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe