Sanok gospodarzem Wojewódzkich Eliminacji "Policjant Ruchu Drogowego" [ZDJĘCIA+VIDEO]

  • 14.06.2019, 21:00
  • Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Sanok gospodarzem Wojewódzkich Eliminacji "Policjant Ruchu Drogowego" [ZDJĘCIA+VIDEO] Fot. Patryk Oberc
Wydział Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, już po raz kolejny zorganizował wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant Ruchu Drogowego".

Podkarpacki finał ogólnopolskiego konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2019" odbywał się dwuetapowo. W rywalizacji brało udział 22 policjantów wydziałów ruchu drogowego reprezentujących każdą komendę miejską i powiatową policji na Podkarpaciu oraz komendę wojewódzką.

W czwartek, w pierwszym etapie eliminacji, funkcjonariusze rozwiązywali test ze znajomości przepisów, a następnie na terenie Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu strzelali z broni służbowej i pod okiem jurorów prezentowali swoje umiejętności z udzielania pierwszej pomocy.

Druga część konkursu odbyła się w Sanoku. Pierwszą konkurencję rozegrano na skrzyżowaniu ulic Królowej Bony, Mickiewicza i Staszica w Sanoku. W tym zadaniu policjanci sprawdzali swoje umiejętności podczas kierowania ruchem. W tej konkurencji wiele zależało od zachowania kierowców i ich reakcji na wydawane przez policjanta sygnały.
 
Po jej zakończeniu, na placu przy hali Arena Sanok, na ul. Królowej Bony, odbyła się jazda sprawnościowa motocyklem. Zadaniem policjantów było pokonanie toru, w jak najkrótszym czasie i z jak najmniejszą liczbą błędów.

Następnie uczestnicy konkursu przesiedli się do radiowozu. Na pokrywie silnika samochodu umieszczony był talerz z piłką tenisową. W tej konkurencji liczyła się przede wszystkim precyzja prowadzenia pojazdu służbowego. Dodatkowo policjant musiał zatrzymać pojazd, wysiąść z niego, przebiec określony dystans, po czym kontynuował pokonywanie toru przeszkód.

Mówi: Kom. Renata Bednarska - Wydział ruchu Drogowego w Rzeszowie   

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Po zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji najlepszym policjantem okazał się sierż. szt. Krzysztof Portas z Referatu Zabezpieczenia Dróg i Autostrad Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Drugie miejsce zajął mł. asp. Marcin Opałacz z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, a trzecie mł. asp. Grzegorz Zabój z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Puchary wręczył zwycięzcom I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Krośnie i Przemyślu, a także przez Krajowe Centrum BRD.

Wojewódzki finał konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2019" swoim patronatem objęli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Burmistrz i Starosta Sanoka.

Sierż. szt. Krzysztof Portas i mł. asp. Marcin Opałacz reprezentować będą podkarpacką Policję w krajowym finale konkursu, który odbędzie się we wrześniu.

 

 

 

Po jej zakończeniu, na placu przy hali Arena Sanok (ul. Królowej Bony) policjanci sprawdzili swoje umiejętności podczas jazdy sprawnościowej motocyklem i samochodem.

Redakcja

Zdjęcia (23)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe