Wszystkiego najlepszego z okazji 100 lat dla Pani Janiny Szombary!

  • 24.06.2019, 20:00
  • Żródło: Miasto Sanok

Podziel się:

Oceń:

Wszystkiego najlepszego z okazji 100 lat dla Pani Janiny Szombary!
Dzisiaj Pani Janina Szombara z Sanoka obchodziła piękny jubileusz - 100 rocznicę urodzin!

Janina Szombara, z wykształcenia muzyk i pedagog, pozostaje w pamięci swoich uczniów jako wspaniały nauczyciel. Niegdysiejsi wychowankowie darzą panią Janinę wielką sympatią, wspominając lekcje i popisy pianistyczne, do których byli przez nią doskonale przygotowani. Pani Janina doskonale pamięta, jakie utwory i w czyim wykonaniu zapisały się złotymi zgłoskami w dziejach sanockiej szkoły muzycznej, czego dała dowód podczas urodzinowego spotkania z burmistrzem.

Wybuch wojny był dla rodziny Janiny Szombary niezwykle dramatycznym momentem. Pani Janina opowiada o tym, ocierając łzy. Przyjazd do Sanoka i pierwsze powojenne lata wspomina jako trudne, ale pełne nadziei i wypełnione pracą. W Sanoku poznała męża, założyła rodzinę, mieszka tutaj do dziś. Pomimo wielu lat, jakie upłynęły od jej przejścia na emeryturę, utrzymuje kontakt ze swoimi uczniami.

 

Z tej okazji Panią Janinę Szombarę odwiedził Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski.

 

Odwiedziłem dziś panią Janinę Szombarę z okazji setnej rocznicy Jej Urodzin. Wspaniała kobieta, pełna energii. Wspominała czasy zawieruchy wojennej i pierwsze lata spędzone w Sanoku tuż po wojnie. Mówiła pięknie o swoich uczniach, wymieniając utwory Chopina, grane przez nich na szkolnych koncertach. Wspólnie oglądaliśmy rodzinne fotografie. Otrzymałem dziś, dzięki pani Janinie Szombarze, wspaniałą lekcję historii Sanoka, za którą jestem Jej bardzo wdzięczny.

 

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: 2 osoby, w budynku

 

 

 

Z okazji tak podniosłego święta jakim jest 100 lecie urodzin, redakcja Korso Sanockie pragnie również złożyć serdeczne życzenia: zdrowia, uśmiechu i szczęścia, radości każdego dnia oraz wszelkiej pomyślności!

Tulipany, Tulipa, Kwiaty, Schnittblume, Hodowla Tulipan

Źródło: Miasto Sanok

Zdjęcia (10)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe