Powojenne Targi Końskie w Lutowiskach [VIDEO+ZDJĘCIA]

  • 07.07.2019, 11:23 (aktualizacja 13.07.2019, 16:39)
  • MK

Podziel się:

Oceń:

Powojenne Targi Końskie w Lutowiskach [VIDEO+ZDJĘCIA] fot. Mirosław Piela XVIII Targi Końskie w Lutowiskach
Wczoraj do Lutowisk zjechali miłośnicy koni, na kompleksie rekreacyjno- sportowym przy Chacie pod Florianem odbyły się 18 Powojenne Targi Końskie. Impreza objęta była naszym patronatem medialnym.

Powojenne Targi Końskie w Lutowiskach to otwarta impreza, organizowana corocznie w pierwszy weekend lipca. Wydarzenie nawiązuje do czasów, gdy Lutowiska leżały prawie w centrum ówczesnego państwa polskiego. To właśnie tutaj krzyżowały się szlaki handlowe, prowadzące z Sanoka do Siedmiogrodu i z Przemyśla przez Przełęcz Użocką do Użgorodu.

Tak dogodne położenie sprawiło, że król August III nadał Lutowiskom w roku 1742 przywilej organizowania 10 targów rocznie. Ideą przedstawianego wydarzenia jest kontynuacja dawnych tradycji, popularyzacja i promocja wyjątkowego dla tego regionu dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie tutejszej oferty kulturalnej. Targi Końskie w Lutowiskach to impreza, która cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród lokalnej społeczności, jak i odwiedzających w sezonie letnim Bieszczady gości.


 

Jest to jedna z niewielu okazji dla mieszkańców tego regionu, na obcowanie z rozmaitymi wydarzeniami kulturalnymi. Imprezę wyróżnia otwarty charakter oraz niezwykle bogaty repertuar prezentowanych atrakcji kulturalnych. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie bieszczadzkim, które doskonale integruje społeczność, daje możliwość zaprezentowania się lokalnym artystom i służy krzewieniu regionalnych tradycji.

Impreza jest silnie osadzona w tradycjach kulturowych regionu Bieszczadów. W wielu elementach odwołuje się do kultury Rusinów (Hucułów, Łemków i Bojków), którzy przez wiele wieków żyli na tym terenie.

Zapraszamy do obejrzenia video i fotorelacji z wczorajszych targów końskich. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

MK

Zdjęcia (32)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe