Wspólnie dla bezpieczeństwa wypoczywających w Bieszczadach

  • 07.07.2019, 17:32 (aktualizacja 07.07.2019, 17:36)
  • MK

Podziel się:

Oceń:

Wspólnie dla bezpieczeństwa wypoczywających w Bieszczadach
Przedstawiciele służb, w tym Policji, podjęli wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży przebywających na obozach i koloniach w Bieszczadach. Współpraca ma zwiększyć bezpieczeństwo na terenie powiatu bieszczadzkiego. Działania będą trwały przez całe wakacje.

Policyjny profilaktyk, dzielnicowi, strażacy oraz przedstawiciele sanepidu rozpoczęli kontrole obozowisk i kolonii.  W trakcie wizyt prowadzone są rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku. Omawiane są zasady bieżącego monitorowania prognozy pogody, jako jednego z obowiązków organizatora obozu. Policjanci oraz strażacy uwrażliwiają uczestników na wystąpienia możliwych niebezpieczeństw. Sanepid sprawdza stan sanitarny miejsc wypoczynkowych. Ostatnia wspólna kontrola przeprowadzona została dodatkowo w obecności przedstawiciela Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Podczas kontroli przeprowadzane są również zajęcia profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą. Spotkania takie mają przede wszystkim na celu ograniczenie negatywnych zdarzeń z ich udziałem, a w szczególności: wypadków komunikacyjnych, zdarzeń związanych z letnim wypoczynkiem nad wodą, kontaktów z osobami obcymi, jak również rozwijanie u dzieci i młodzieży postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych.

Wszystko po to, by letni wypoczynek był bezpieczny i zdrowy.

MK

Zdjęcia (4)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Tubylec
Tubylec 12.07.2019, 16:39
A może by tak zorganizować wspólne działania na rzecz zbierania swoich śmieci i uświadamiać ,,turystów'' że pusta puszka czy butelka jest lżejsza od pełnej???

Pozostałe