Kontrola motocyklów na Górach Słonnych

  • 08.07.2019, 15:07 (aktualizacja 08.07.2019, 15:10)
  • MJ

Podziel się:

Oceń:

Kontrola motocyklów na Górach Słonnych
Policjanci z sanockiej drogówki, przez dwa dni, prowadzili działania pn. "Motocykl" na serpentynach pomiędzy miejscowościami Wujskie i Tyrawa Wołoska. Łącznie skontrolowano 31 kierujących motocyklami. W 11 przypadkach policjanci nałożyli mandaty karne, w trzech zastosowali pouczenia. 5 kierującym zatrzymano dowody rejestracyjne. Działania były przeprowadzone w związku z informacjami, że kierujący motocyklami nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, a kontrole odbywały się w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dyslokowanie służb wydziału ruchu drogowego na terenie powiatu sanockiego jest ściśle związane z zagrożeniami występującymi w danym miejscu. Pomocne są także policyjne statystyki, dzięki którym funkcjonariusze mają wiedzę, w których miejscach najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Nieocenione są także sygnały pochodzące bezpośrednio od społeczeństwa, informujące o zagrożeniach występujących w pobliżu ich miejsc zamieszkania, czy też zaznaczane poprzez KMZB.

W związku z informacjami dotyczącymi kierujących motocyklami, którzy przemieszczając się z miejscowości Wujskie do Tyrawy Wołoskiej, wykorzystują serpentyny, jak tor przeszkód lub tor wyścigowy, sanoccy policjanci, wyposażeni w mierniki prędkości oraz wideorejestrator, w sobotę i niedzielę, przeprowadzili akcję pod nazwą "Motocykl". Działania były ukierunkowane na motocyklistów, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego i stwarzają zagrożenie dla okolicznych mieszkańców.

W ramach działań policjanci zatrzymali do kontroli 31 motocyklistów. Wobec 11, którzy popełnili wykroczenia, zastosowali mandaty karne, 3 pouczyli. W 5 przypadkach konieczne było zatrzymanie dowodów rejestracyjnych.

Tego typu działania będą kontynuowane.

Policja apeluje do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, o unikanie ryzykownych manewrów i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Natomiast kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści to równorzędni uczestnicy ruchu. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji.

Aby zwrócić uwagę na zagrożenie występujące w jakimś miejscu na terenie powiatu można skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. Pamiętajmy! Każdy może mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo.

Obsługa mapy zagrożeń nie jest skomplikowana. Wystarczy wejść na stronę internetową podkarpackiej policji i kliknąć w zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Znajdziemy tam wskazówki dotyczące funkcjonowania aplikacji, odnośniki do KMZB oraz dane statystyczne. Bardzo ważne, aby spokojnie i z uwagą zapoznać się z regulaminem. Po jego zatwierdzeniu można rozpocząć korzystanie z aplikacji. Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.

Policja przypomina jednocześnie, że mapa nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numer alarmowy 112.

 

 

KPP Sanok

MJ

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Janek
Janek 08.07.2019, 21:36
jak dobrze było tym, którzy mieli yanosika

Pozostałe