Konkurs na imię dla małego żubra!

  • 19.07.2019, 18:00 (aktualizacja 19.07.2019, 20:54)
  • MJ

Podziel się:

Oceń:

Konkurs na imię dla małego żubra! fot. Nadleśnictwo Stuposiany Imię żubra musi zaczynać się na "Pu".
Nadleśnictwo Stuposiany zorganizowało konkurs na wymyślenie imienia dla niedawno urodzonego żubra.

Pamiętacie o tym, że można wysyłać do nas propozycję na imię dla żubrów, które rodzą się w naszej zagrodzie? - przypomina Nadleśnictwo Stuposiany

 

Poniżej przedstawiamy Wam regulamin konkursu na żubrze imię:

1.Każdy uczestnik konkursu może nadesłać jedną propozycję imion dla żubrzyków - 1 imię męskie oraz 1 imię żeńskie.

2. Imiona muszą zaczynać się od liter „PU".

3. Imiona powinny być unikatowe, łatwe w użyciu.

4. Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową, z wpisaniem imienia i nazwiska autora, na adres e-mail: [email protected], do 31 lipca 2019 roku.

5. Komisja dokona wyboru najtrafniejszych imion, które nie były użyte dla innych żubrów i nie zostały zapisane w Księdze Rodowodowej Żubrów i spośród nich wyłoniony zostanie zwycięzca.

6. Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce podczas Dnia Żubra w Lutowiskach 10 sierpnia 2019 roku.

7. Dla zwycięzców przewidziane nagrody.

 

Imiona Żubrów

Imiona wszystkich żubrów linii białowieskiej pochodzących z polskich hodowli zaczynają się literami "PO". Wyjątek stanowi linia pszczyńska, ponieważ imiona żubrów wywodzących się z tej linii rozpoczynają się od liter "PL".

Literami "PU" rozpoczynają się imiona żubrów pochodzących z Polski i należących do linii białowiesko-kaukaskiej. Takimi literami zaczynają się też imiona żubrów przebywających w Zagrodzie Pokazowej Żubrów w Mucznem. W Zagrodzie urodziło się dotychczas ponad 20 żubrów, m.in. Purpurka, Pujan, Putomek, Puder, Putrycja, Puzel, Pudding, czy Puzonia.

Każdego roku Nadleśnictwo Stuposiany ogłasza konkurs na żubrze imię. Propozycje należy wysyłać na adres e-mail: [email protected] z dopiskiem "Konkurs na imię dla żubra".

Dla ułatwienia zrobiliśmy dla Państwa zestawienie wszystkich imion żubrów linii białowiesko-kaukaskiej. W nawiasie obok imienia podana jest liczba rodowodowa.

 

 

 

 

Nadleśnictwo Stuposiany

MJ

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Halina i Helena
Halina i Helena 23.07.2019, 09:15
Puździoch albo Puboczek albo Pukiepski albo Pucycu

Pozostałe