XXIV Targi Rzemiosła Przedsiębiorczości i Leśnictwa - Agrobieszczady 2019

  • 26.07.2019, 14:24
  • MJ

Podziel się:

Oceń:

XXIV Targi Rzemiosła Przedsiębiorczości i Leśnictwa - Agrobieszczady 2019 Plakat XXIV Targów Rzemiosła, Przedsiębiorczości i Leśnictwa „AGROBIESZCZADY 2019”.
w dniach 27-28.07.2019 r. w Lesku odbędą się XXIV Targi Rzemiosła, Przedsiębiorczości i Leśnictwa „AGROBIESZCZADY 2019”.

Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Wojewody Podkarpackiego. Współorganizatorami Targów są: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie i Starosta Leski.

Targi leskie to impreza regionalna mająca już swoją renomę i ciesząca dużym uznaniem i zainteresowaniem mieszkańców Podkarpacia, wystawców i turystów niemal z całej Polski. Targi mają już swoją markę, na którą pracowaliśmy wiele lat.

Jak co roku impreza ma na celu promowanie turystyki, lokalnej przedsiębiorczości, rolnictwa, leśnictwa i obszarów wiejskich wywodzących się przede wszystkim z terenu Bieszczad, jak również z całego Podkarpacia oraz promocji lokalnych samorządów i instytucji.

Podczas imprezy rokrocznie ma miejsce wystawa zwierząt, kiermasz rzemiosła i rękodzieła ludowego, sprzętu rolniczego i ogrodniczego, prezentacje i promocje lokalnych firm, kiermasz roślin ozdobnych i bylin, wystawa żywności ekologicznej pochodzące z gospodarstw ekologicznych Podkarpacia oraz prezentacje kulinarne wraz  z degustacją potraw regionalnych i tradycyjnych, wywodzących się z naszego regionu. 

W tym roku zamierzamy przeprowadzić Konkurs „VI Podkarpackie Smaki Myśliwskie”. Jest to konkurs, który ma na celu przybliżenie i popularyzowanie  obyczajów łowieckich oraz kuchni myśliwskiej mieszkańcom powiatu i województwa oraz turystom.
 

Oprócz konkursu kulinarnego odbędą się dotychczasowe konkursy i wystawy:

  •  konkurs „Najciekawsze stoisko wystawowe”,
  • wystawa zwierząt (owiec, kóz i zwierząt ozdobnych),

Ponadto elementami uzupełniającymi targów będą:

  • -wystawa bieszczadzkich twórców produktu lokalnego,
  • - „Młodzi Drwale Karpat III” – międzynarodowe zawody uczniów szkół 
  • leśnych
MJ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe