Policyjne działania "Sierpniowy weekend 2019"

 • 14.08.2019, 10:06
 • PO

Podziel się:

Oceń:

Policyjne działania "Sierpniowy weekend 2019" fot. KWP
Dziś policjanci rozpoczynają działania "Sierpniowy weekend 2019". Z pewnością wiele osób wykorzysta tych kilka dni na wakacyjne wyjazdy. Spodziewamy się większego ruchu na drogach naszego województwa. Więcej funkcjonariuszy będzie na podkarpackich drogach. Będą dbać, aby ruch na głównych trasach odbywał się płynnie.

Akcja "Sierpniowy weekend" potrwa pięć dni, od 14 do 18 sierpnia. Najważniejszym zadaniem policjantów ruchu drogowego i prewencji w tych dniach jest dbanie o bezpieczeństwo kierowców i pieszych, ale także minimalizowanie zatorów i rozładowywanie komunikacyjnych korków. W razie potrzeby policjanci ręcznie będą kierować ruchem na drodze czy skrzyżowaniu.

Ponieważ bezpieczeństwu i płynności w ruchu, a tym samym komfortowi podróżowania, zagrażają kierowcy łamiący przepisy, policjanci konsekwentnie reagują na wykroczenia, szczególnie te, które najczęściej prowadzą do wypadków:

 • przekraczanie dozwolonej prędkości
 • wymuszanie pierwszeństwa przejazdu
 • wymuszanie pierwszeństwa na przejściach dla pieszych
 • wyprzedzanie wbrew regułom ruchu drogowego

Policja przypomina o zasadach bezpiecznego podróżowania:

 • wszyscy w pojeździe - kierowca i pasażerowie - muszą zapinać pasy bezpieczeństwa
 • dzieci należy przewozić w fotelikach albo na podstawkach
 • trzeba właściwie rozmieścić i przymocować bagaż w samochodzie
 • gdy panują wysokie temperatury, a wybieramy się w daleką podróż, pamiętajmy o zaplanowaniu postojów i zabraniu w podróż zapasów wody
 • nie zapominajmy o tym, że osoba wsiadająca za kierownicę musi być trzeźwa

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych pojazdów na drogach, obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton w dniach:

- 14 sierpnia br. w godz. 18:00-22:00;

- 15 sierpnia br. w godz. 08:00-22:00;

- 16 sierpnia br. w godz. 18:00-22:00;

- 17 sierpnia br. w godz. 08:00-22:00;

- 18 sierpnia br. w godz. 08:00-22:00.

 

KWP

PO

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe