Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku z dotacją Ministerstwa Zdrowia!

  • 23.08.2019, 15:04
  • MJ

Podziel się:

Oceń:

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku z dotacją Ministerstwa Zdrowia!
W dniu 22.08.19. Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku otrzymało informację z Ministerstwa Zdrowia o pozytywnym rozpatrzeniu wniosków ,, o udzielenie w 2019r. dotacji na zakup ambulansów na potrzeby zespołów ratownictwa medycznego’’.

Rozmowy na temat pilnej potrzeby zakupu ambulansów dla Bieszczadzkiego Pogotowia były prowadzone przez władze powiatu sanockiego od dłuższego czasu. Temat ten, był również poruszany na spotkaniu w lipcu w Ministerstwie Zdrowia przez Pana Starostę Stanisława Chęć, gdzie zostały przekazane optymistyczne informacje w tej kwestii przez panią Minister Szczurek – Żelazko.

31 lipca została przekazana informacja z ministerstwa o planowanym sfinansowaniu zakupu czterech ambulansów dla Bieszczadzkiego Pogotowia. W związku z powyższym Pogotowie złożyło wnioski na dotację, które zostały pozytywnie rozpatrzone.

Dotacja jest przeznaczona na zakup 4 ambulansów do wysokości 400 tys. zł na jeden ambulans.

W tej kwocie mieści się cena ambulansu medycznego typu C z noszami i defibrylatorem.

Uzyskanie dotacji znacznie poprawi jakość wykonywanych świadczeń w zakresie ratownictwa medycznego. Sprawny i nowoczesny sprzęt gwarantuje szybsze dotarcie do pacjenta i daje większe szanse na jego przeżycie, zapewni również większy komfort pracy ratowników medycznych co wpłynie na wzrost bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców czterech powiatów: sanockiego, bieszczadzkiego, leskiego i brzozowskiego, na terenie których od 1 kwietnia funkcjonuje Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku jako samodzielny publiczny podmiot leczniczy.

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe już uruchomiło procedurę przetargową na łączną kwotę 1mln. 600 tys. zł.

Otrzymana informacja wzbudziła duży entuzjazm i radość dyrekcji, jak również pracowników pogotowia. Po raz pierwszy w historii pogotowie otrzymało tak ogromne wsparcie finansowe.

 

Powiat Sanok

MJ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe