Współpraca transgraniczna

  • 9.01.2017, 06:19
  • Ilona Pietrzkiewicz
Współpraca transgraniczna Ilona Pietrzkiewicz
Rada Gminy w Besku wyraziła chęć przystąpienia do realizacji międzynarodowych projektów z sąsiadami z Białorusi i Ukrainy. Ich łączne koszty oszacowano na prawie 3 miliony euro.

Radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia woli przystąpienia gminy do wspólnej realizacji projektów partnerskich pod nazwą „Poprawa dostępności usług medycznych dla mieszkańców Gminy Besko i powiatu jaworowskiego” oraz „Rozwój usług socjalnych i ochrony zdrowia poprzez utworzenie Centrum Aktywności Seniorów i Osób Niepełnosprawnych w Besku oraz modernizacja i doposażenie Kliniki Ogólnej Medycyny Rodzinnej w Raliwce”.

Oba projekty planowane są do realizacji w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś – Ukraina na lata 2014-2020.

- W programie Polska - Białoruś - Ukraina planujemy dwie koncepcje, a jedną z nich jest rozbudowa Ośrodka Zdrowia - mówił Mariusz Bałaban, wójt gminy Besko. - Pomysł jest jak najbardziej słuszny. Chcemy rozdzielić pacjentów chorych od zdrowych. Długo czekaliśmy na pojawienie się sposobności finansowania projektu. Do tej pory nie było możliwości, ale wreszcie się udało.

Włodarz dodał, że zainteresowanie programem jest bardzo duże. W Rzeszowie na spotkaniu dotyczącym naboru do projektu pojawiło się aż około 200 osób. Procedura rozpatrywania wniosków jest jednak kilkuetapowa. Wśród deklaracji, które zostaną zaakceptowane, tylko połowa ma dostać dofinansowanie. Natomiast patenty, które przyjęto w Besku, nie są dla gminy szczególnie obciążające kosztami.

Więcej w 1 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Ilona Pietrzkiewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe