Gwardziści intensywnie ćwiczyli w podkarpackim batalionie

  • 11.09.2019, 11:24
  • MJ

Podziel się:

Oceń:

Gwardziści intensywnie ćwiczyli w podkarpackim batalionie Rafał Tracz wiczenia odbyły się w koszarach i na obiektach szkoleniowych niżańskiego 32. Batalionie Lekkiej Piechoty.
Minął intensywny weekend szkoleniowy z żołnierzami Gwardii Narodowej Stanu Illinois USA. Ćwiczenia odbyły się w koszarach i na obiektach szkoleniowych niżańskiego 32. Batalionie Lekkiej Piechoty. Gwardziści prowadzili wspólnie z „Terytorialsami” zajęcia metodyczne dla grupy instruktorów z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Obecnie przebywają w Nowej Dębie.

W miniony weekend 7 – 8 września br. przed wyjazdem na szkolenie zintegrowane instruktorzy niżańskiego batalionu lekkiej piechoty oraz z innych pododdziałów brygady wzięli udział we wspólnym szkoleniu metodycznym z żołnierzami Gwardii Narodowej Stanu Illinois USA. Zakres wiedzy obejmował szkolenie dla strzelców wyborowych, medyków oraz instruktorów szkolenia indywidualnego.

W poniedziałek gwardziści wizytowali dowództwo 3.PBOT w Rzeszowie. W czasie spotkania przedstawiono im strukturę brygady oraz cykl szkolenia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Dodatkowo wykonali strzelania z różnych rodzajów broni na nowoczesnej strzelnicy kontenerowej będącej na wyposażeniu 3.PBOT. Od wtorku wszyscy przebywają w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie, gdzie pododdziały 32. Batalion Lekkiej Piechoty z Niska realizuje
14-to dniowe szkolenie zintegrowane.

Wspólne szkolenie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń z zakresu szkolenia taktyczno - ogniowego oraz porównania sposobów realizacji zagadnień szkoleniowych przez naszych sojuszników. Ćwiczenia naszych żołnierzy z podoficerami (instruktorami) GN pozwolą na zapoznanie się z metodami i formami szkolenia przyjętymi w GN USA oraz przyjętymi rozwiązaniami organizacyjnymi i szkoleniowymi. W końcowej części wizyty dokonamy weryfikacji metodycznych rozwiązań w kontekście ewentualnego zastosowania w naszej pragmatyce szkoleniowej.

***

Gwardia Narodowa Stanu Illinois liczy około 10 tys. żołnierzy wojsk lądowych (Army National Guard)
i ponad 3 tys. w jednostkach powietrznych (Air National Guard). Jest formacją ochotniczą i podlega władzom stanowym, ale może być również skierowana przez rząd federalny do udziału w innych operacjach np. w Iraku czy Afganistanie. Gwardziści są rekrutowani spośród lokalnej społeczności, pomagają innym służbom podczas klęsk żywiołowych – pożarów, powodzi, huraganów, a także
w różnych innych stanach wyjątkowych.

Zadania Wojsk Obrony Terytorialnej

Wojska Obrony Terytorialnej współdziałają z wojskami operacyjnymi. Misją WOT jest obrona
i wspieranie lokalnych społeczności. Do głównych zadań w czasie pokoju należy m.in. przeciwdziałanie i zwalczanie skutków klęsk żywiołowych. W czasie wojny WOT będzie wspierać wojska operacyjne w strefie działań bojowych, a poza nią, stanowić siłę wiodącą.

 

 

Zdjęcia: Rafał Tracz

materiały nadesłane

MJ

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe