Próbował wywieźć nowoczesne, dopiero co skradzione rowery

  • 18.09.2019, 09:47 (aktualizacja 18.09.2019, 10:04)
  • TS

Podziel się:

Oceń:

Próbował wywieźć nowoczesne, dopiero co skradzione rowery BiOSG skradzione rowery
W Korczowej, strażnicy graniczni udaremnili próbę wywozu na Ukrainę dwóch skradzionych w Niemczech rowerów marki Cube. Jeden z nich to nowoczesny jednoślad z napędem elektrycznym.

Rowery przewoził 46-letni obywatel Ukrainy. Do odprawy granicznej na wyjazd z Polski zgłosił się w Korczowej, kilkanaście minut po północy (17 września).

Dwa nowoczesne jednoślady, w tym jeden z napędem elektrycznym marki Cube przewoził w przestrzenni ładunkowej busa. Funkcjonariusze SG skontrolowali legalność pochodzenia przewożonego sprzętu i szybko ustalili, że pochodzi z kradzieży. Kilkanaście dni wcześniej rowery warte łącznie około 8 tys. złotych zostały utracone na terytorium Niemiec.

Straż Graniczna prowadzi dalsze czynności w sprawie.

W bieżącym roku podkarpacka Straż Graniczna zatrzymała już 17 rowerów skradzionych w Europie. Nowością są próby wywozu elektrycznych, coraz bardziej popularnych jednośladów.  

Podobne zdarzenia miało miejsce w lutym br. na przejściu pieszym w Medyce. Tam obywatel Ukrainy podróżował - jak początkowo twierdził pożyczonym elektrycznym rowerem. Ostatecznie przyznał, że jednoślad wart 8 tys. złotych pochodzi z kradzieży.

TS

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe