Ośrodek w Olszanicy przechodzi w posiadanie służb więziennych

  • 04.10.2019, 17:31 (aktualizacja 04.10.2019, 20:00)
  • TS

Podziel się:

Oceń:

Ośrodek w Olszanicy przechodzi w posiadanie służb więziennych fot. Tomasz Sierota  Z dniem 1 stycznia 2020r kompleks w Olszanicy przechodzi prawnie na użytek służby więziennej. 
Dzisiaj, 4 października w Ośrodku Wypoczynkowym w Olszanicy odbyła się konferencja poświęcona przekazaniu kompleksu służbom więziennym.

Jak wiadomo już w latach 70-tych służba więzienna zajmowała ten obiekt. Od 2012 r kompleksem zarządzała Mazowiecka Instytucja Gospodarki Budżetowej "Mazovia"

2 października Dyrektor Generalny Służby więziennej  gen. Jacek Kitliński podjął decyzję o tym aby ośrodek przeszedł znów w ręce służby więziennej. Inicjatywę wspierał mocno poseł na sejm Piotr Uruski. Jak wspomniał gen.Jacek Kitliński na obecną chwilę w służbie więziennej pracuje ponad 30 tyś funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. W jednostkach penitencjarnych znajduje się ponad 74 tyś osadzonych. 

Służba więzienna ma również młodą kadrę, którą trzeba szkolić, wobec powyższego zachodzi duża potrzeba przeszkolenia ponad 6 tyś funkcjonariuszy do kolejnego etapu, dlatego ośrodek będzie jak najbardziej potrzebny.  Z dniem 1 stycznia 2020 r kompleks w Olszanicy przechodzi prawnie na użytek służby więziennej. 

TS

Zdjęcia (9)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Rycho
Rycho 05.10.2019, 19:52
Znowu, sami swoi beda się tam szarogesic. Zniszczyli przez kilka lat ten Ośrodek a teraz znowu oddali SW, żeby go odremontować. Te szkolenia to parodia, picie, picie i jeszcze raz picie.

Pozostałe