Pociągiem do ojczyzny Janosika

  • 24.01.2017, 05:01
  • Krzysztof Lubomski
Pociągiem do ojczyzny Janosika Krzysztof Lubomski
Podczas najbliższego lata w weekendy najprawdopodobniej będziemy mogli dojechać pociągiem do Słowacji na linii Rzeszów-Medzilaborce. Dopinane są ostatnie szczegóły techniczne.

Jeszcze dwa lata temu urząd marszałkowski nie chciał podejmować tematu rozmów o linii nr 107. Gdy jednak okazało się, że reaktywowane weekendowe kursy cieszą się sporym powodzeniem, wojewódzkie władze samorządowe zaczęły patrzeć coraz przychylniejszym okiem na kolej w naszej części województwa.

– Podczas naszych dwuletnich doświadczeń w promocji regionalnych połączeń kolejowych docierających w Bieszczady wykreowaliśmy markę pociągu Bieszczadzki Żaczek, empirycznie i pozytywnie testując wpływ kolei na rozwój gospodarczy naszego regionu zwłaszcza w wymiarze turystycznym – mówi Jerzy Zuba, pełnomocnik burmistrza Zagórza do spraw kolei, główny inicjator i koordynator „KochamKolej.pl” – kampanii społecznej na rzecz promocji turystyki kolejowej w Bieszczadach. – Dodatkowo tak się złożyło, że w 2017 roku mamy jubileusz 145. rocznicy powstania  inii 107. Grzechem byłoby nie wykorzystać tego faktu do celów promocyjnych. Z tej okazji opracowaliśmy roboczy projekt pn. „Polsko-słowacka sztafeta kolejowa na 145. urodziny linii kolejowej nr 107”. Złożyliśmy kilka wniosków do różnych programów grantowych. W przypadku uzyskania dofinansowania każda złotówka zostanie wykorzystana na promocję historycznych i współczesnych walorów transportu kolejowego.

Więcej w 3 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Krzysztof Lubomski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe