WOŚP SANOK: Rekord w Pierwszej Pomocy pobity! [FOTO+VIDEO]

  • 16.10.2019, 15:18 (aktualizacja 24.11.2019, 23:08)
  • MK

Podziel się:

Oceń:

WOŚP SANOK: Rekord w Pierwszej Pomocy pobity! [FOTO+VIDEO] Fot. Patryk Oberc
Dziś w samo południe już po raz 7 tysiące uczestników pojęło próbę pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy. Punktualnie o godzinie 12:00 w całej Polsce przez pół godziny trwała próba pobicia rekordu, w której udział wzięło aż 1 399 instytucji i aż 144 867 osób!

Czy dzisiejsza próba pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy zakończyła się sukcesem?

O tym dowiemy się w przeciągu tygodnia - organizatorzy wydarzeń dostaną wkrótce formularz, za pomocą którego potwierdzą liczbę osób, które rzeczywiście wzięły udział w rekordzie i dzięki temu na początku przyszłego tygodnia będziemy mogli pochwalić się, jak dużo osób wspólnie uczyło się ratować życie.

16 października - to nie przypadkowa data - dziś obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja WOŚP uczestniczy w nim od samego początku. Próba bicia Rekordu jest zatem świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i najstarszych. 

Pierwsza próba pobicia rekordu odbyła się w 2013 roku - wtedy było z nami 83 111 osób z 1132 instytucji. Z roku na rok uczestników przybywa, w zeszłym, 2018 roku było ich aż 116 342! Dziś pobiliśmy kolejny rekord! To wspaniałe, że jednego dnia tyle tysięcy osób w całej Polsce kolejny raz, w tej samej chwili pokazało, że umie udzielać pierwszej pomocy! Jesteśmy dumni, że nasza akcja cieszy się tak ogromnym zaangażowaniem i jest kolejnym wydarzeniem, które buduje odpowiedzialną społeczność wśród uczestników. Jesteście niesamowici! Dziękujemy, że byliście z nami!

 

Sanok włączył się w akcję bicia tego, jakże szczytnego rekordu

 

Na tą, specjalną okazję sala gimnastyczna przy SP nr 6 w Sanoku zamieniła się w ogromne pole wypełnione młodymi ratownikami którzy przez pół godziny ratowali ludzkie życie. 

W roku szkolnym 2019/2020 postanowiliśmy PO RAZ DRUGI przyłączyć się do BICIA REKORDU w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, które przeprowadza Fundacja WOŚP w ramach programu "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ".

Od 1 października 2019 r., nauczyciele wychowania fizycznego, p. Kamila Mika i p. Maciej Kaczmarski oraz koordynatorki projektu z ramienia szkoły, czyli p. Ewa Mołek i Monika Kijowska prowadzą ćwiczenia praktyczne przypominające zasady i technikę resuscytacji krążeniowo - oddechowej na szkolnych fantomach.

W tym roku wspólnie z instytucjami wspierającymi rozpoczęliśmy nasze działania od pokazu sprzętu ratowniczego. Byli z nami ratownicy, funkcjonariusze i słuchacze z:

Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego,
Bieszczadzkiej Grupy GOPR,
Komendy Powiatowej Policji w Sanoku,
Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej,
Ochotniczej Straży Pożarnej z dzielnicy Olchowce,
Policealnej Szkoły Medycznej im. Anny Jenke w Sanoku,
Państwowej Wyższej Szkoły im. Jana Grodka w Sanoku.

Nasza szkoła od samego początku przyłączyła się do programu i od 2006 roku prowadzi w klasach I-III praktyczne szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Koordynatorką jest p. Mariola Bodnar.

MK

Zdjęcia (37)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe