500 zł za nietrzymanie rąk na kierownicy? Jeszcze w tym roku nowe przepisy

  • 17.10.2019, 06:30
  • TS

Podziel się:

Oceń:

500 zł za nietrzymanie rąk na kierownicy? Jeszcze w tym roku nowe przepisy internet 500 zł za nietrzymanie rąk na kierownicy
Kierownica jest od tego, żeby ją trzymać. Najlepiej oburącz. Tytułowe wykroczenie to nie jedyna zmiana. Od 7 listopada policjanci będą mogli m.in. sprawdzić przebieg auta lub przeprowadzić kontrole w dowolnym miejscu bez konieczności okazania legitymacji służbowej.

Zmiany to owoc nowego rozporządzenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego, które mają zwiększyć kompetencje i uprawnienia policjantów. Dzięki nim kontrola ma przebiegać szybciej i sprawniej. 

Pierwsza z nich daje policjantom większe pole manewru. W myśl nowych przepisów policja będzie mogła kontrolować kierowców właściwie z dowolnego miejsca, nawet jeśli oznacza to postój radiowozu w miejscu objętym zakazem postoju, zakazem zatrzymywania się, na powierzchni wyłączonej z ruchu, chodniku, zatoce autobusowej czy poboczu oddzielonym od jezdni linią ciągłą. Jednocześnie nie mogą być to jednak miejsca, w których postój radiowozów będzie niebezpieczny dla innych uczestników ruchu drogowego. 

Nowe uprawnienia zdecydowanie zwiększą status funkcjonariuszy w starciu z kierowcami, którzy wdają się w pyskówki lub niepotrzebną dyskusję. Wszystko ma teraz przebiegać pomyślnie, choć planowane zmiany nie spodobają się zapewne wszystkim.

 

TS

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Abcd
Abcd 18.10.2019, 06:42
No to sie teraz zacznie? masakra z makabra lepiej bedzie chodzic piechota?

Pozostałe