IZDEBKI: Proces Krzysztofa S. oskarżonego o molestowanie córek odroczony

  • 08.11.2019, 08:14 (aktualizacja 10.11.2019, 15:45)
  • MK

Podziel się:

Oceń:

IZDEBKI: Proces Krzysztofa S. oskarżonego o molestowanie córek odroczony
Kiedy rozpocznie się głośny proces? Na razie nie wiadomo. Sąd Rejonowy w Brzozowie uznał, że akt oskarżenia ma istotne braki i zwrócił go do prokuratury.

Jak podaje wyborcza.pl, śledztwo w sprawie molestowania córek przez Krzysztofa S. prowadziła Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Miesiąc temu akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego w Brzozowie. Wydawało się, że proces 38-letniego mieszkańca Izdebek szybko ruszy. Tak się jednak nie stanie. Sąd zwrócił akt oskarżenia do prokuratury.

– Proces będzie utajniony. Mogę jedynie powiedzieć, że sąd zwrócił akt oskarżenia do prokuratury. Uznał, że na etapie postępowania przygotowawczego  powstały braki, które prokuratura powinna uzupełnić – informuje sędzia Artur Lipiński, rzecznik Sądu Okręgowego w Krośnie.

Przypominamy:

O sprawie Krzysztofa S. i jego rodziny zrobiło się głośno w listopadzie 2018 roku, kiedy zaginął najstarszy z rodzeństwa – 12-letni Daniel. Przez dwa dni szukała go rodzina, mieszkańcy wsi, a także służby woskowe, GOPR i stowarzyszenia. Chłopca odnaleziono całego i zdrowego w lesie nieopodal domu. W międzyczasie wyszły na jaw inne wątki związane z rodziną S., w tym trudne warunki bytowe, w jakich żyło 10 dzieci oraz możliwe wykorzystywanie seksualne małoletnich córek przez ojca. Dzieci trafiły do ośrodka opiekuńczego, w którym przebywają do dziś. Sprawę, z uwagi na dobro śledztwa przeniesiono z Prokuratury Rejonowej w Brzozowie do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Powstał właśnie akt oskarżenia, który trafił do brzozowskiego sądu. 

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie – Agnieszka Kępa podała, że zdaniem biegłych 38-letni Krzysztof S. miał molestować córki wielokrotnie i nie były to pojedyncze przypadki. Psychologowie i biegli stwierdzili ponadto, że mężczyzna miał zdolności rozpoznawania swoich czynów i możliwość kierowania nimi. Obecnie jego stan pozwala na udział w procesie. Za zarzucane czyny grozi mu do 12 lat więzienia. 

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi też osobne śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nozdrzcu, która monitorowała rodzinę S. z Izdebek. Postępowanie dotyczy m.in. wątku narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. 

 

 

MK

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe