BIESZCZADY: Zabezpieczyli fundamenty dawnej strażnicy niemieckiej w Studennem [FOTO+VIDEO]

  • 08.11.2019, 12:09
  • MK

Podziel się:

Oceń:

BIESZCZADY: Zabezpieczyli fundamenty dawnej strażnicy niemieckiej w Studennem [FOTO+VIDEO] Zdjęcia: Archiwum Stowarzyszenia Aktywnych Poszukiwaczy Historii „Karpaty”
Stowarzyszenie Aktywnych Poszukiwaczy Historii "Karpaty" z Czarnej Górnej od maja 2019 r. prowadziło prace porządkowe i poszukiwawcze na terenie niemieckiej strażnicy z okresu II Wojny Światowej.

 Budynki te umieszczane były wzdłuż granicy pomiędzy III Rzeszą, a ZSRR na terenie okupowanej Polski. Linia ta ustalona była na rzece San.

Inicjatywa odbyła się w ramach projektu „Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównymi partnerami akcji było Nadleśnictwo Lutowiska i Muzeum Historii Bieszczad w Czarnej Górnej.

Stowarzyszenie Aktywnych Poszukiwaczy Historii „Karpaty” zrzesza lokalnych pasjonatów, a prowadzone przez nich działania były oddolną inicjatywą. Obejmowały one nie tylko zabezpieczenie fundamentów, ale także usunięcie krzewów na powierzchni 50 m2 wokół strażnicy.

Znalezione podczas prac eksponaty można teraz oglądać w Muzeum Historii Bieszczad, natomiast fundamenty dawnej strażnicy można zobaczyć na terenie Nadleśnictwa Lutowiska w pobliżu mostu w Studennem.  

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

MK

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe