Wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Sanok uczcił 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości [ZDJĘCIA+VIDEO]

  • 11.11.2019, 17:28 (aktualizacja 23.11.2019, 01:50)
  • MK

Podziel się:

Oceń:

Wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Sanok uczcił 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości [ZDJĘCIA+VIDEO] Fot. Patryk Oberc
"Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.” - (Józef Piłsudski)

Sanoczanie uczcili 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą o godz. 11:00 w kościele Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Po mszy nastąpił przemarsz wpierw pod krzyż upamiętniający ofiary zbrodni katyńskiej, umieszczony na wschodniej nawie kościoła, następnie pod pomnik Tadeusza Kościuszki i w miejsce główne obchodów - kwaterę cmentarza wojskowego. 


 

Zgromadzeni sanoczanie odśpiewali wspólnie hymn polski, następnie burmistrz miasta Sanoka, Tomasz Matuszewski wygłosił przemówienie, w którym przypomniał: 

Polacy znają cenę wolności. Przez blisko 120 lat zaborów, tęsknota za nią, walka o nią oraz ponoszone dla niej wyrzeczenia były ideami łączącymi naród. W 1918 roku wywalczyliśmy niepodległość, była okupiona tysięcznymi ofiarami i nie została nam dana raz na zawsze, tylko trzeba było jej strzec i znów o nią walczyć. Pamiętajmy o tym, co powtarzał papież Jan Paweł II, że człowiek prawdziwie wolny najwięcej wymaga od siebie.

Następnie odbył się Apel Poległych, salwa honorowa a przybyłe delegacje złożyły wieńce. Podniosłą atmosferę podkreślała orkiestra dęta PGNiG z Sanoka, która na koniec uroczystości zagrała pieśń "My pierwsza brygada". 

MK

Zdjęcia (136)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Kibol
Kibol 12.11.2019, 18:26
6 zdjecie od konca mowi wszystko...

Pozostałe