Odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie [FOTO+VIDEO]

  • 11.11.2019, 19:10
  • PO

Podziel się:

Oceń:

Odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie [FOTO+VIDEO] fot. Monika Świetlińska
W poniedziałek, 11 listopada, w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w Rzeszowie na pl. Wolności odsłonięty został pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. 

Pomnik Józefa Piłsudskiego został ustawiony na pl. Wolności, równolegle do ul. Piłsudskiego. Marszałek siedzący na Kasztance patrzy na wschód. To jeden z największych pomników w mieście, kosztował prawie milion złotych. Największą sumę dołożyło miasto - 550 tyś zł, marszałek województwa przekazał 200 tyś zł, kolejne ok. 200 tys. zł pochodzi ze zbiórek społecznego Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie.

Pomnik Piłsudskiego to dar dla miasta od tysięcy anonimowych darczyńców, setek znanych z imienia i nazwiska ofiarodawców i fundatorów, którzy mają swojego tablice u stóp pomnika - mówił Dariusz Zięba, prezes Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

- Wyrażam wielki szacunek dla społecznego komitetu budowy pomnika oraz wszystkich, którzy przyczynili się do tego, aby ten okazały monument mógł tutaj stanąć. W ten sposób tworzymy historię. Obywatelska postawa i wielkie starania o to, by idea powstania pomnika mogła się ziścić to wypełnienie słów marszałka Piłsudskiego, który powiedział: „jedynie czyn ma znaczenie, najlepsze nawet chęci pozostają bez skutku, o ile nie pociągają za sobą następstw praktycznych” – mówił podczas uroczystości marszałek Władysław Ortyl. 

 


►►TUTAJ znajdziesz więcej filmów i zdjęć z tej uroczystości

 

PO

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Max
Max 11.11.2019, 20:17
Napiszcie lepiej co z przedszkolem basenami wykluczeniem cyfrowym i zatrudnieniami w urzedzie i jednostkach podleglych. Co z rada spgk spgm...

Pozostałe