II sesja Młodzieżowej Rady miasta Sanoka

  • 14.11.2019, 12:36 (aktualizacja 14.11.2019, 13:51)
  • PO

Podziel się:

Oceń:

II sesja Młodzieżowej Rady miasta Sanoka materiały nadesłane
13 listopada o godz. 16:00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta odbyła się sesja Młodzieżowej Rady miasta Sanoka.

O godz. 16 sesje rozpoczął przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Grzegorz Nogaj wraz z prezydium. W pierwszym punkcie obrad znalazło się ślubowanie przez radnych Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka, którzy nie złożyli go na poprzedniej sesji. Następnie Przewodniczący Rady miasta Sanoka Pan Andrzej Romaniak wręczył nowym radnym zaświadczenia o wyborze.
Przewodniczący MRM odczytał rote ślubowania i wyczytał każdego z radnych z imienia i nazwiska a oni opowiadali słowo ślubuje. Kolejnym punktem obrad było podjęcie uchwały w sprawie powołania i ustalenia składów osobowych Komisji Rewizyjnej, która została przez radę przegłosowana. Następnym punktem obrad było podjęcie uchwały w sprawie powołania i określenia zakresu działania Zespołów problemowych MRM Sanoka oraz składów osobowych tych zespołów.

Rada utworzyła następujące zespoły problemowe: ds. Współpracy z Samorządami Szkolnymi; zdrowia, sportu i turystyki; promocji, rozwoju i informacji; edukacji, nauki i kultury.
Ostatnim punktem obrad były wolne zapytania i wnioski, gdzie w czasie dyskusji radni mówili o wprowadzeniu prawidłowej segregacji odpadów w szkołach, zagospodarowaniu przestrzeni miejskiej, o pokonywaniu barier między szkołami. Młodzi jak widać chcą się rozwijać oraz wracać do tradycji, do tych wydarzeń, które zniknęły z kalendarza wydarzeń kulturowych i sportowych w mieście. 

Mam nadzieję, że Zespoły Problemowe, które przygotowaliśmy usprawnią działania naszej Rady i pomogą nam jak to ślubowaliśmy "Pracować dla dobra i pomyślności młodzieży miasta Sanoka..." Chcemy jak najlepiej dla wszystkich młodych Sanoczan bo to właśnie oni są przyszłością naszego narodu - naszego miasta - mówi przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta - Grzegorz Nogaj. 

PO

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe