BIESZCZADY: Wataha wilków rozszarpała siedmiomiesięczne źrebie w biały dzień [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

  • 18.11.2019, 18:08
  • MK

Podziel się:

Oceń:

BIESZCZADY: Wataha wilków rozszarpała siedmiomiesięczne źrebie w biały dzień [DRASTYCZNE ZDJĘCIA] fot. materiały nadesłane wataha wilków zagryzła źrebię w biały dzień
Dzisiaj przed południem w biały dzień (o zgrozo) tj. 18. listopada 2019r. w Bandrowie Narodowym w powiecie bieszczadzkim wilki - około 20szt. ponownie zaatakowały zwierzęta gospodarskie w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych. Mieszkańcy są przerażeni, pytają czy musi dojść do tragedii aby ktoś zareagował?

Niestety nic nie wskazuje na to, by ustawa o ochronie wilków została dopasowana do ich aktualnej sytuacji. Obecny stan prawny, oraz niestety ignorancja urzędników mających decyzyjny wpływ na ich selektywny odstrzał doprowadza do takich sytuacji. Ostatnio gmina Ustrzyki Dolne na wniosek burmistrza o odstrzał 5 szt. wilka uzyskała pozwolenie na 1 szt. obwarowane jednodniowym terminem i wskazaną lokalizacją miejsca odstrzału , dodatkowo by na pewno nie udało się go zrealizować termin uprawomocnienia owego zezwolenia zbiegał się z terminem odstrzału. Pan Bareja miałby pożywkę na kilka odcinków "Watahy Inaczej". Pozostał niewielki margines bezpieczeństwa (niebezpieczeństwa) dla miejscowej ludności, wszystkie dotychczasowe działania urzędników mających chronić wilka zmierzają do potęgowania zagrożenia wobec człowieka- czekamy więc chyba na poważny przypadek , którym nie będą się zajmować służby ochrony środowiska a prokurator - mówi sołtys Bandrowa, Wiesław Groch.

 

MK

Zdjęcia (3)


Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Pozdrawiam terke
Pozdrawiam terke 16.06.2020, 19:44
Szkoda ze nikomu nie przeszkadza masowe klusownictwo uprawiane przez ,,mysliwych bieszczadzkich". Gdyby nie brak zwierzyny plowej na wskotek masowego mordu prowadzonego przez czlonkow kol lowieckich, odwiedziny wilkow w gospodararwach byly by sporadyczne
Wiktor 58
Wiktor 58 17.05.2020, 19:32
Trzeba tu puścić nocą na spacer Kaczora i Ministra Rolnictwa i Lśnicta, jak by im *** poszarpały, to może wtedy zlecili by odstrzał wilków i misiów.
Ekolog
Ekolog 11.03.2020, 10:55
Takie ataki wilków sa juz na porządku dziennym. Zapraszam obrońców wilków do Tyrawa Wołoskiej i okolic. Niech pomieszkaja tu parę tygodni, to może przestaną mówić głupoty
Obrońca ludzi
Obrońca ludzi 08.03.2020, 10:32
Powinien mieć każdy obywatel zrobić z wilkiem co mu pasuje tak jak wilk robi co jemu pasuje i nie słucha rozkazów z góry, i byłby porządek, jak dawniej
Rafi
Rafi 29.06.2020, 15:57
Strzelać to ku.,o.
Bog
Bog 22.01.2020, 13:33
Wytrzebiona zwierzyna płowa przez mysliwych to szukają pożywienia poza lasem. Mieszkając tam gdzie są wilki TRZEBA mieć świadomość, że o hodowane zwierzeta trzeba odpowienio dbać.
Jeśli to faktycznie wilki a nie człowiek uczynił...
Bies
Bies 16.06.2020, 19:45
Swieta prawda. Pozdrawiam handlarzy dziczyzną z terki
inżynier
inżynier 08.02.2020, 07:49
Idiota.
W trasie
W trasie 27.12.2019, 12:00
A ja jadac w grudniowa noc cale 6cioosobowe stadko wilkow widzialem przechodzace miedzy ludzkimi domami w humniskach i zastanawiam sie czy odwazyl bym sie na spacer wieczorem......chyba jednak nie
Realista
Realista 12.12.2019, 20:47
Trzeba tragedii(zezarcie pseudoekologa),żeby rozpocząć regularny odstrzał wilków.Jest ich przynajmniej 700% za duzo w stosunku do stanu jaki powinien istnieć.Mysliwi nie dadzą rady,trzeba zaangażować żołnierzy z karabinami snajperskimi.Jezeli tacy są.
Rece opadaja
Rece opadaja 16.06.2020, 19:47
Glowa Cie nie boli? Moze by tak jeszcze gaz musztardowy?
Pixon
Pixon 21.11.2019, 08:05
Nie żeby coś ale hdyby to byl atak wilkow to źrebię nie powinno byc bardziej poszarpane ? Tu od razu widac ze rp robota człowieka, ktoś ewidentne albo miał na sumieniu co do źrebaka albo tak bardzo mu przeszkadza istnienie wilków że próbuje ugrać ich odstrzał ..
sanoczanib
sanoczanib 19.11.2019, 23:35
By zdobyc pozwolenie na bron wystarczy 60 dni kto w takich okolicznosciach doniesie ze zastrzelono wilka czy iles tam... nikt wiec po co pozwolenia padline zjedza inne miesorzerne zwierzęta..... i sladu nie bedzie...
Magda
Magda 19.11.2019, 20:22
Facet miał chęć na zabijanie a mało mu było znęcania nad swoim zwierzątkiem więc rozpoczął nagonkę na biedne wilki!!! Na to stać tylko człowieka!!!
Olga
Olga 19.11.2019, 19:36
Jaka fachowa robota, niczym ręką człowieka ? jak to zrobiły wilki to krowy umieją latać
Leśnik
Leśnik 19.11.2019, 19:33
Każdy mający rozum po zdjęciach pozna, że to nie robota wilków tylko człowieka. To jedynie świadczy o tym jakimi impotentami umysłowymi są osoby które chcą odstrzałów wilków. Powinno się ich izolować od reszty społeczeństwa.
Wiktor 58
Wiktor 58 17.05.2020, 19:35
Szkoda żeś leśnik aleś taki głupi jak but z lewej nogi.
Psełdoleśnik
Psełdoleśnik 15.05.2020, 14:51
A tahich leśników jak ty powinno się zamykać z wilkami
Xyz
Xyz 20.11.2019, 22:06
To była pewnie czupakabra geniuszu intelektualny.
Radek
Radek 19.11.2019, 19:04
To człowiek zagraża wilkom a nie wilki człowiekowi
Magda i moi sąsiedzi
Magda i moi sąsiedzi 19.11.2019, 16:54
Wilk, żeby żyć musi jeść!!! A człowiek jeśli mieszka tam gdzie są wilki to niech zadba żeby źrebaczek nie padł ich ofiarą!!! Wygląda to tak jakby prowokował te biedne wilki żeby dostać pozwolenie na mordowanie!!!
Kris
Kris 19.11.2019, 20:31
Życzę Tobie takich sąsiadów jak wilki... Poślesz dziecko do piaskownicy??? A może po gazetę???
Rocco
Rocco 19.11.2019, 22:46
Jak się boi to niech do miasta się wyprowadzi
...
... 06.01.2020, 12:21
W mieście też bywają sytuacje, że przechadza się wilk.
wars
wars 19.11.2019, 16:06
Szkoda wilków !!! To nie ich wina , że są na koncu łańcucha POkarmowego ! Jako obrońca wilków jestem za tym , żeby zjadały swoich obrońców a nie biedne źrebaczki . !!!
lucky luk
lucky luk 20.11.2019, 07:17
zapraszam w bieszczady,
Bies
Bies 16.06.2020, 19:50
Mieszkam od wielu lat w bieszczadach i jedyny problem zwiazany z lasem to pseudomysliwi. Strzelaja do czego sie da, a wilki musza sie przestawic na czosnek niedzwiedzi...
xyz
xyz 19.11.2019, 14:02
Warto więcej poczytać o tym przypadku i zobaczyć oryginalne zdjęcia. Ludzie, nawet myśliwi wypowiadają się, że to nie jest robota wilka. Jest to zwykłą prowokacja, a niemyślący ludzie w to uwierzą.
Joanna
Joanna 19.11.2019, 13:38
Przecież widać, że to nie wilki, wystarczy spojrzeć na rówbo przecięta skórę na szyi..
Ktoś już rączki zaciera?
Bozena
Bozena 19.11.2019, 13:15
To nie jest robota wilków... Mieszkałam w Bieszczadach i dokładnie wiem jak takie ataki wyglądaja. Dajcie spokój naprawdę
Ciemnogrod...
Gość .
Gość . 19.11.2019, 12:48
W końcu ludzie stracą cierpliwość i wytrują je do jednego ...taki będzie finał ,,ochrony wilka '' .
Góral
Góral 19.11.2019, 11:49
Jak Tak bronicie wilkow to przygarnijcie je na swoją posesje a nie z dziesiatego pietra kometujecie że ludzi trzeba przystosowac do wilkow

Pozostałe