BIESZCZADY: Wataha wilków rozszarpała siedmiomiesięczne źrebie w biały dzień [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

  • 18.11.2019, 18:08
  • MK

Podziel się:

Oceń:

BIESZCZADY: Wataha wilków rozszarpała siedmiomiesięczne źrebie w biały dzień [DRASTYCZNE ZDJĘCIA] fot. materiały nadesłane wataha wilków zagryzła źrebię w biały dzień
Dzisiaj przed południem w biały dzień (o zgrozo) tj. 18. listopada 2019r. w Bandrowie Narodowym w powiecie bieszczadzkim wilki - około 20szt. ponownie zaatakowały zwierzęta gospodarskie w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych. Mieszkańcy są przerażeni, pytają czy musi dojść do tragedii aby ktoś zareagował?

Niestety nic nie wskazuje na to, by ustawa o ochronie wilków została dopasowana do ich aktualnej sytuacji. Obecny stan prawny, oraz niestety ignorancja urzędników mających decyzyjny wpływ na ich selektywny odstrzał doprowadza do takich sytuacji. Ostatnio gmina Ustrzyki Dolne na wniosek burmistrza o odstrzał 5 szt. wilka uzyskała pozwolenie na 1 szt. obwarowane jednodniowym terminem i wskazaną lokalizacją miejsca odstrzału , dodatkowo by na pewno nie udało się go zrealizować termin uprawomocnienia owego zezwolenia zbiegał się z terminem odstrzału. Pan Bareja miałby pożywkę na kilka odcinków "Watahy Inaczej". Pozostał niewielki margines bezpieczeństwa (niebezpieczeństwa) dla miejscowej ludności, wszystkie dotychczasowe działania urzędników mających chronić wilka zmierzają do potęgowania zagrożenia wobec człowieka- czekamy więc chyba na poważny przypadek , którym nie będą się zajmować służby ochrony środowiska a prokurator - mówi sołtys Bandrowa, Wiesław Groch.

 

MK

Zdjęcia (3)


Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Bog
Bog Wczoraj, 13:33
Wytrzebiona zwierzyna płowa przez mysliwych to szukają pożywienia poza lasem. Mieszkając tam gdzie są wilki TRZEBA mieć świadomość, że o hodowane zwierzeta trzeba odpowienio dbać.
Jeśli to faktycznie wilki a nie człowiek uczynił...
W trasie
W trasie 27.12.2019, 12:00
A ja jadac w grudniowa noc cale 6cioosobowe stadko wilkow widzialem przechodzace miedzy ludzkimi domami w humniskach i zastanawiam sie czy odwazyl bym sie na spacer wieczorem......chyba jednak nie
Realista
Realista 12.12.2019, 20:47
Trzeba tragedii(zezarcie pseudoekologa),żeby rozpocząć regularny odstrzał wilków.Jest ich przynajmniej 700% za duzo w stosunku do stanu jaki powinien istnieć.Mysliwi nie dadzą rady,trzeba zaangażować żołnierzy z karabinami snajperskimi.Jezeli tacy są.
Pixon
Pixon 21.11.2019, 08:05
Nie żeby coś ale hdyby to byl atak wilkow to źrebię nie powinno byc bardziej poszarpane ? Tu od razu widac ze rp robota człowieka, ktoś ewidentne albo miał na sumieniu co do źrebaka albo tak bardzo mu przeszkadza istnienie wilków że próbuje ugrać ich odstrzał ..
sanoczanib
sanoczanib 19.11.2019, 23:35
By zdobyc pozwolenie na bron wystarczy 60 dni kto w takich okolicznosciach doniesie ze zastrzelono wilka czy iles tam... nikt wiec po co pozwolenia padline zjedza inne miesorzerne zwierzęta..... i sladu nie bedzie...
Magda
Magda 19.11.2019, 20:22
Facet miał chęć na zabijanie a mało mu było znęcania nad swoim zwierzątkiem więc rozpoczął nagonkę na biedne wilki!!! Na to stać tylko człowieka!!!
Olga
Olga 19.11.2019, 19:36
Jaka fachowa robota, niczym ręką człowieka 😂 jak to zrobiły wilki to krowy umieją latać
Wilk
Wilk 19.11.2019, 21:20
To leć krowo :)
Leśnik
Leśnik 19.11.2019, 19:33
Każdy mający rozum po zdjęciach pozna, że to nie robota wilków tylko człowieka. To jedynie świadczy o tym jakimi impotentami umysłowymi są osoby które chcą odstrzałów wilków. Powinno się ich izolować od reszty społeczeństwa.
Xyz
Xyz 20.11.2019, 22:06
To była pewnie czupakabra geniuszu intelektualny.
Radek
Radek 19.11.2019, 19:04
To człowiek zagraża wilkom a nie wilki człowiekowi
Magda i moi sąsiedzi
Magda i moi sąsiedzi 19.11.2019, 16:54
Wilk, żeby żyć musi jeść!!! A człowiek jeśli mieszka tam gdzie są wilki to niech zadba żeby źrebaczek nie padł ich ofiarą!!! Wygląda to tak jakby prowokował te biedne wilki żeby dostać pozwolenie na mordowanie!!!
Kris
Kris 19.11.2019, 20:31
Życzę Tobie takich sąsiadów jak wilki... Poślesz dziecko do piaskownicy??? A może po gazetę???
Rocco
Rocco 19.11.2019, 22:46
Jak się boi to niech do miasta się wyprowadzi
...
... 06.01.2020, 12:21
W mieście też bywają sytuacje, że przechadza się wilk.
wars
wars 19.11.2019, 16:06
Szkoda wilków !!! To nie ich wina , że są na koncu łańcucha POkarmowego ! Jako obrońca wilków jestem za tym , żeby zjadały swoich obrońców a nie biedne źrebaczki . !!!
lucky luk
lucky luk 20.11.2019, 07:17
zapraszam w bieszczady,
xyz
xyz 19.11.2019, 14:02
Warto więcej poczytać o tym przypadku i zobaczyć oryginalne zdjęcia. Ludzie, nawet myśliwi wypowiadają się, że to nie jest robota wilka. Jest to zwykłą prowokacja, a niemyślący ludzie w to uwierzą.
Joanna
Joanna 19.11.2019, 13:38
Przecież widać, że to nie wilki, wystarczy spojrzeć na rówbo przecięta skórę na szyi..
Ktoś już rączki zaciera?
Bozena
Bozena 19.11.2019, 13:15
To nie jest robota wilków... Mieszkałam w Bieszczadach i dokładnie wiem jak takie ataki wyglądaja. Dajcie spokój naprawdę
Ciemnogrod...
Gość .
Gość . 19.11.2019, 12:48
W końcu ludzie stracą cierpliwość i wytrują je do jednego ...taki będzie finał ,,ochrony wilka '' .
Góral
Góral 19.11.2019, 11:49
Jak Tak bronicie wilkow to przygarnijcie je na swoją posesje a nie z dziesiatego pietra kometujecie że ludzi trzeba przystosowac do wilkow
Przyrodnik
Przyrodnik 19.11.2019, 10:48
Prawo w tym kraju zmieni sie jak zginie czlowiek,Wtedy bedzie larum -gdzie ci myśliwi.To tylko kwestia czasu...
Andrzej
Andrzej 19.11.2019, 08:29
A mnie ciekawi jak źrebię było zabezpieczone przed atakiem. Na terenie, o którym wiadomo że wilki odwiedzają. Było w ogrodzeniu przystosowanym do obecności wilków czy hasało luzem albo w ogrodzeniu składającym się z jednej tasiemki pastucha? Jak mi wilki zlikwidowały psa to szybko się nauczyłem jak chronić kolejne. I nie domagałem się odstrzału ani sterylizacji wilków   bo to psu na budę jak dowodzą setki badań i obserwacji z Polski i innych krajów.
Gość
Gość 19.11.2019, 18:49
Ty p***encu a kto ma obowiązek grodzenia własnej ziemi przed wilkami prawo jest chore a liczebność każdego zwierza powinna być kontrolowana dopuki nie zginie człowiek pewnie nic z tym nie zrobią a wszystko przez Ecozjebów
Xxsenior
Xxsenior 19.11.2019, 16:28
Zabezpieczenie przed wilkiem 😂😂😂😂
Ogrodzenie przystosowane do obecności wilków hahaha super gość jesteś.
Tak przy okazji.... ludzi też ogrodzisz???
Może jakieś zasieki?
Fox
Fox 19.11.2019, 11:13
A gdzie mieszkasz chłopie? W bloku?
Tabaluga
Tabaluga 19.11.2019, 08:00
Ja przepraszam bardzo ale taki odstrzał nie ma sensu. Wilk nie ma co jeść bo nasi "myśliwi" strzelają sobie do saren i jeleni przez co wilk musi atakować zwierzęta domkwe, gospodarcze.
biolog
biolog 20.11.2019, 07:21
Skoro strzelają do saren i jeleni to powinni też postrzelać do wilków, to logiczne. Zmniejszają populację saren powinni zmniejszyć też populację wilków,
Gosc
Gosc 19.11.2019, 18:50
Idiota
Xxsenior
Xxsenior 19.11.2019, 16:31
Następny znawca. Pomyśl zanim coś napiszesz. Twoim zdaniem wilk będzie polował na sarny skoro ma łatwą zdobycz w postaci zwierząt chodowlanych?
Fox
Fox 19.11.2019, 11:15
Większej bzdury nie słyszałem.. Jprdl..
Leon
Leon 19.11.2019, 06:58
Trzeba je truc jak nie wolno strzylac to trzeba truc.
Gugu
Gugu 19.11.2019, 19:34
Szkoda że Ciebie stara nie otruła, byłoby jednego kreatyna mniej.

Pozostałe