Misie Ratownisie - Zbieramy pluszaki w Sanoku!

  • 02.12.2019, 08:00
  • MK

Podziel się:

Oceń:

Misie Ratownisie - Zbieramy pluszaki w Sanoku! materiały organizatora
Akcja „Misie Ratownisie” jest jednym z czterech programów prowadzonych przez Fundacja Wsparcie112. Celem akcji jest przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach!

Miś ratowniś w świadomości dziecka uosabia domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie / odwrócenie uwagi czy nawiązaniu kontaktu z dzieckiem pluszak może okazać się bardzo użyteczny!


Miś ratowniś pomaga dziecku wyciszyć się, przełamać nieśmiałość. Dla dzieci wypadek, pobyt w karetce, szpitalu to wielki szok. W tych chwilach pocieszy ich pluszak.

Każde dziecko Misia zabiera do domu, dlatego potrzebujemy na prawdę wiele zabawek! Dzięki niemu łatwiej i szybciej można nawiązać kontakt oraz uzyskać informację, np.: „Pokaż mi co boli misia.”, „Czy miś może poruszać łapką?” Miś absorbuje uwagę dziecka, odwraca ją od „tragicznego” otoczenia.

Podczas ostatniej edycji akcji „Misie Ratownisie” ratownicy i wolontariusze z Krosna zebrali ponad 100 tysięcy pluszowych misiów, które dodadzą otuchy dzieciom na miejscu wypadku czy pożaru. Organizatorzy akcji chcą, by w przyszłym roku misie zbierała cała Polska.

W tym roku koordynatorem akcji na Sanok jest Jakub Biłas a punktem zbiórki miśków jest nasza

Redakcja Korso Sanockie - ul. Sobieskiego 21

Możecie przynosić do nas miśki od dzisiaj - 2 grudnia aż do 16 lutego. 

Wierzymy że i Ty przyłączysz się do akcji! Za każdego pluszaka dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy!

Serdecznie zachęcamy szkoły do przyłączenia się do akcji! 

MK

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Joanna Świtaj
Joanna Świtaj 06.12.2019, 21:19
Jesteśmy bardzo chętni ? plakaty już wiszą, maskotek przybywa z dnia na dzień ? proszę o szczegóły akcji , jesteśmy z Nowej Rokitni woj.lubelskie ?
Ewa
Ewa 04.12.2019, 08:41
Popieram i za niedługo pojawię się z cała torba pluszaków do przytulania

Pozostałe