Zatrudnianie osób z niepełnosprawnością - kampania "Włącz się"

  • 04.12.2019, 16:14 (aktualizacja 04.12.2019, 17:22)
  • MK

Podziel się:

Oceń:

Zatrudnianie osób z niepełnosprawnością - kampania "Włącz się" materiały organizatora
Od września Fundacja On/Off prowadzi działania pod nazwą "Włącz się". Co miesiąc staramy się informować o ważnych sprawach zarówno dla pracodawców, jak i osób niepełnosprawnych.

Nie chcemy o nic walczyć - przemocy już nawet w naszym codziennym języku jest za dużo. Chcemy przede wszystkim informować, przekonywać i zachęcać, że warto zatrudniać osoby z niepełnosprawnością. Jeżeli na rozmowie kwalifikacyjnej trafimy na kandydata, który jest specjalistą, ale informuje nas o swojej niepełnosprawności, nie bójmy się. Niech stereotypy i uprzedzania nami nie zawładną.

Każdy ma prawo do pracy na otwartym rynku. W 1997 roku została przyjęta Karta Praw Osób Niepełnosprawnych, która też to gwarantuje. Nie róbmy z osób niepełnosprawnych outsiderów. Praca to nie tylko ważne przecież wynagrodzenie, które pozwala - ustalmy - na godne życie, ale to również forma rehabilitacji społecznej. To przecież rozwój więzi i relacji.

Od 2015 roku działa portal z ofertami pracy dla osób niepełnosprawnych Diru.pl, którym od założenia opiekuje się Fundacja, a wcześniej raczej prowadzony chyba z potrzeby i niezgody na panującą sytuację. Obecnie powstaje jego nowa wersja, aby był bardziej dopasowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przez te kilka lat poznaliśmy wiele historii życia. Napływały do nas różne emaile. I takie, gdzie w pierwszych zdaniach osoby tłumaczyły się ze swojej niepełnosprawności, czasem pełne żalu i wątpliwości we własne umiejętności a niekiedy roszczeniowe, pisane już przez sfrustrowanych ludzi, którzy wreszcie powoli całkowicie wycofują się z rynku pracy i zasilają szeregi osób biernych zawodowo. To wszystko sprawiło, że postanowiliśmy powołać Fundację i wreszcie rozpocząć stałe działania, stawiać małe kroki, które mamy nadzieję zmienią sytuację.


Patronat nad naszą akcją objął Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Więcej informacji o Fundacji i kampanii można znaleźć tutaj:

www.fundacjaonoff.pl

MK

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe