Pożar domu jednorodzinnego w Pielni [ZDJĘCIA+VIDEO]

  • 08.12.2019, 17:46 (aktualizacja 17.12.2019, 22:04)
  • PO

Podziel się:

Oceń:

Pożar domu jednorodzinnego w Pielni [ZDJĘCIA+VIDEO] Fot. Patryk Oberc
Dzisiaj, 8 grudnia po godz. 14:00 wybuchł pożar w domu jednorodzinnym w Pielni na ul. Dębowej.

Dzisiaj około godz. 14:15 zostaliśmy wezwani na miejsce pożaru domu jednorodzinnego w Pileni. Gdy przybyliśmy na miejsce okazało się że pożarem objęte było już całe poddasze. Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego wody w natarciu na poddasze poprzez klatkę schodową. Strażacy musieli użyć aparatów ochrony dróg oddechowych - relacjonuje dowódca akcji z PSP Sanok.

Pracy strażakom nie ułatwiał mocny wiatr. Pożar udało się opanować, na szczęście nie objął reszty domu. Akcja strażaków trwała 2 godziny.
Zniszczeniu uległ dach i poddasze domu. 

W akcji brały udział jednostki straży pożarnej z :
1 zastęp OSP Nadolany
2 zastępy OSP Pielnia
1 zastęp OSP Nowosielce
3 zastępy JRG PSP Sanok

AKCJA POMOCY POGORZELCOM >> KLIKNIJ TUTAJ <<

 

PO

Zdjęcia (29)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
krystyna40
krystyna40 09.12.2019, 11:41
Nie rozumiem dlaczego ludzie nie zakładają alarmu z czujnikiem pożarowym ?! Ja mam taki czujnik przy systemie alarmowym, opłacam głupie parę złotych składki członkowskiej w Krajowej Sieci Alarmowej Sztabu Ratownictwa i śpię spokojnie, Wiem, że jeżeli zacznie się dymić to natychmiast będzie alarm i zaraz przyślą straż pożarną, a przy okazji przez całą dobę pilnują czy ktoś nie włamał mi się do mieszkania.
Praktycznie za koszty usuwania skutków jednego pożaru można by wszystkie budynki w mieście zabezpieczyć w tej sieci.
Rencistom i emerytom, których nie stać na zakup centralki alarmowej dają ją za darmo. Wiem to bo załatwiłam u nich taki zestaw do wzywania pogotowia swojej 75-letniej sąsiadce. Dostała go od nich bezpłatnie bo z mizernej renty nie była w stanie kupić sprzętu. Sama jak się o tej Sieci Alarmowej dowiedziałam to najpierw nie wierzyłam, a potem byłam bardzo pozytywnie zaskoczona.
Mają też opcję, że jak ktoś dostanie zawału serca to jednym przyciśnięciem w noszonym przy sobie breloczku lub telefonie mogą wezwać Pogotowie Ratunkowe. To samo dotyczy napadu. Myślę, że wielu ludzi nie wie, że taka sieć działa i dlatego co jakiś czas dochodzi do takich strasznych nieszczęść. Wielu ludzi mogłoby żyć. Pytałam ich dlaczego się nie reklamują. Odpowiedzieli, że są organizacją całkowicie non profit i nie mają pieniędzy na opłacanie reklam, a te co mają przeznaczają na zakup sprzętu dla emerytów i rencistów, żeby jak największej liczbie ludzi pomóc.
Media chętnie pokazują, piszą i mówią o ludzkich tragediach, ale ani słowem nie wspominają o tym, że dzięki działaniom społecznego Sztabu Ratownictwa SKSR ci ludzie mogliby żyć spokojnie dalej. Uważam, że warto o tym mówić.

Pozostałe