Obywatelka Wietnamu udawała na granicy państwa Bułgarkę

  • 10.12.2019, 18:21
  • PO

Podziel się:

Oceń:

Obywatelka Wietnamu udawała na granicy państwa Bułgarkę BiOSG
W trakcie kontroli granicznej na wjazd z Ukrainy do Polski, Bułgarka okazała się być Wietnamką. Funkcjonariuszom Straży Granicznej z przejścia granicznego w Korczowej okazała fałszywy bułgarski paszport, prawo jazdy i dowód osobisty. Wkrótce okazało się, że w bagażach posiada swój autentyczny wietnamski paszport.

9 grudnia do odprawy granicznej na wjazd do Polski stawiła się 27-letnia kobieta podająca się za obywatelkę Bułgarii. W trakcie prowadzonej kontroli paszportu funkcjonariusze SG, opierając się na swoich doświadczeniach, dostrzegli pewne nieprawidłowości. Kobieta oprócz paszportu okazała także bułgarski dowód osobisty i prawo jazdy. Wnikliwa kontrola Straży Granicznej na tzw. drugiej linii potwierdziła podejrzenia. Wszystkie przedstawione dokumenty były fałszywe.

Kobietę zatrzymano. Wkrótce okazało się, że w bagażach posiada autentyczne wietnamskie dokumenty. Przyznała, że bułgarskie „fałszywki” kupiła od obywatela Wietnamu. Dokumenty te miały jej ułatwić podróżowanie po Europie.

Zgodnie z procedurą, obywatelka Wietnamu dobrowolnie poddała się karze ośmiu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby dwóch lat. Otrzymał także zobowiązanie do powrotu na Ukrainę.

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili już ponad 750 fałszerstw różnych przedstawianych do kontroli dokumentów. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy”, dowody osobiste, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, dokumenty pobytowe oraz prawa jazdy.

PO

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe