Szkolne pogadanki o czadzie - czyli uczmy jak dbać o bezpieczeństwo w domu

  • 20.12.2019, 10:06
  • PO

Podziel się:

Oceń:

Szkolne pogadanki o czadzie - czyli uczmy jak dbać o bezpieczeństwo w domu KPP Ustrzyki Dolne W trosce o bezpieczeństwo ustrzyccy strażacy i policjanci zorganizowali pogadanki o czadzie.
O tym, na co szczególnie zwracać uwagę podczas Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i ferii zimowych, tak aby ten czas okazał się bezpiecznym, mówili uczniom przedstawiciele ustrzyckiej komendy policji oraz straży pożarnej.

W trosce o bezpieczny wypoczynek ustrzyccy policjanci i strażacy prowadzą w szkołach spotkania podczas których przypominają zasady bezpiecznych zachowań. Policjantka wspólnie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Czarnej i Szkoły Podstawowej w Lutowiskach. 

Podczas prowadzonej pogadanki oprócz zasad bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw, mundurowi zwracali uwagę na bezpieczeństwo w czasie świąt i w czasie Sylwestra. Funkcjonariusze przestrzegali przed konsekwencjami negatywnych zachowań.

Strażak przedstawił uczniom podstawowe informacje dotyczące tlenku węgla nazywanego „czadem”. Tłumaczył jak ustrzec się przed zatruciem,  jak postępować w sytuacjach podejrzenia obecności tlenku węgla w pomieszczeniach. Opowiedział również o najczęściej spotykanych przyczynach powstawania tlenku węgla w pomieszczeniach mieszkalnych.

W związku z powyższym policjanci i strażacy apelują, aby zrobić wszystko by właściwie zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed tym cichym zabójcą, sprawdzając wentylację i wyposażając mieszkanie w czujnik tlenku węgla.

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

PO

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe